1.Na první schůzi výboru po jmenování členů výboru podle článku 216 a opětovně po dvou a půl letech zvolí výbor odděleným hlasováním předsednictvo složené z předsedy výboru a místopředsedů výborů, kteří jsou zvoleni z řádných členů tohoto výboru. O počtu místopředsedů výborů, jež mají být zvoleni, rozhodne Parlament na návrh Konference předsedů. Ve složení předsednictva každého výboru se musí odrážet rozmanitost Parlamentu. Předseda a první místopředseda výboru nesmí být stejného pohlaví. Genderová vyváženost se vztahuje rovněž na ostatní členy předsednictva. Není přípustné, aby všichni členové předsednictva pocházeli z téhož členského státu.
2.Pokud počet kandidátů odpovídá počtu volných míst, která mají být obsazena, proběhne volba aklamací. Je-li však na určitévolné místovíce kandidátů, nebo pokud poslanci nebo jedna či více politických skupinpožádá ohlasování, proběhne volba tajným hlasováním.
Je-li pouze jediný kandidát, je zvolen na základě absolutní většiny odevzdaných hlasů, kterými jsou hlasy pro aproti.
Je-li více kandidátů, je zvolen kandidát, který vprvním kole hlasování získá absolutní většinu odevzdaných hlasů. Ve druhém kole je zvolen kandidát, který získá nejvyšší počet hlasů. Vpřípadě rovnosti hlasů je zvolen nejstarší kandidát.
3.Pro výbory se použijí obdobně tyto články týkající se funkcí vParlamentu: článek 14 (Dočasný předseda), článek 15 (Nominace aobecná ustanovení), článek 16 (Volba předsedy - úvodní projev), článek 19 (Délka funkčního období nejvyšších funkcionářů) ačlánek 20 (Uvolněné funkce).