1.Jei vykdant 48 ar 55 straipsnyje nurodytą procedūrą nustatoma, kad klausimas priklauso daugiau negu trijų komitetų kompetencijai, kai nė vieno komiteto kompetencija nevyrauja, Pirmininkų sueiga, remdamasi Komitetų pirmininkų sueigos rekomendacija, kraštutiniu atveju gali pasiūlyti Parlamentui sudaryti laikinąjį teisėkūros komitetą, kuris nagrinėtų konkretų pasiūlymą dėl teisiškai privalomo akto ar parengiamajam teisėkūros etapui priskiriamo strateginio dokumento. Komitetų pirmininkų sueigos rekomendacijoje nurodoma, kurie komitetai atsakingi už teisės akto įgyvendinimo tikrinimą.
2.Laikinojo teisėkūros komiteto narių skaičių nustato Parlamentas, remdamasis Pirmininkų sueigos pasiūlymu. Komiteto įgaliojimų vykdymo laikas tęsiasi nuo jo steigiamojo posėdžio dienos iki teisiškai privalomo akto priėmimo, nedarant poveikio būtinybei vykdyti tikrinimo veiklą. Jei svarstomas parengiamajam teisėkūros etapui priskiriamas strateginis dokumentas, komiteto įgaliojimų vykdymo laikas tęsiasi nuo jo steigiamojo posėdžio dienos iki pranešimo patvirtinimo plenariniame posėdyje.
Laikinojo teisėkūros komiteto narius skiria frakcijos ir nepriklausomi Parlamento nariai, juos iš esmės pasirinkdami iš atitinkamų komitetų. Tuo pačiu metu, kai pateikiamas pasiūlymas dėl komiteto sudarymo, Pirmininkų sueiga nusprendžia, ar reikia skirti vieną ar daugiau pranešėjų.
3.Kiti komitetai negali laikiniesiems teisėkūros komitetams teikti nuomonių pagal 57 straipsnį.
4.Laikinieji teisėkūros komitetai neturi teisės teikti nuomonių kitiems komitetams.