1.Без да се засяга член66, параграф3 относно второто четене, измененията или проектите на предложенията за отхвърляне, внесени за разглеждане в комисия, винаги се подписват от пълноправен или заместващ член на съответната комисия или се приподписват от поне един такъв член.
2.Всяка комисия може да проведе валидно гласуване, ако присъстват една четвърт от членовете ѝ. Независимо от това, ако преди началото на гласуването членове на ЕП или политическа(-и) група(-и), достигащи поне високия праг в комисията, поискат това, валидно гласуване може да се проведе само ако в него са участвали мнозинството от нейните членове.
3.Всяко единно и/или окончателно гласуване на доклад или становище в комисия се провежда поименно в съответствие с член197, параграфи3 и 4. Гласуването на изменения и други гласувания се осъществяват чрез вдигане на ръка, освен ако председателят на комисията реши да се приложи електронно гласуване или членове на ЕП или политическа(-и) група(-и), достигащи поне високия праг в комисията поискат поименно гласуване.
Разпоредбите на член224, параграф3 относно поименното гласуване не се прилагат за докладите, предвидени в член8, параграф2 и в член9, параграфи4, 7 и 9, приемани в рамките на процедури, свързани с имунитета на член на ЕП.
4.Въз основа на внесените изменения, вместо да пристъпи към гласуване, комисията може да поиска от докладчика да представи нов проект, в който е взета предвид възможно най-голяма част от измененията. В този случай се определя нов срок за внасяне на изменения.