II SADAĻA:LIKUMDOŠANAS, BUDŽETA UN CITAS PROCEDŪRAS
2. NODAĻA:PROCEDŪRA KOMITEJĀ
57. pants:Komiteju atzinumi
1.Komitejām var atļaut sniegt atzinumu saskaņā ar 48. vai 55. pantu, ja jautājums lielā mērā ietilpst to kompetencē saskaņā ar VI pielikumu
(1).
Atzinumu sniedzošā komiteja var no savu pastāvīgo locekļu vai pastāvīgo aizstājēju vidus iecelt atzinuma sagatavotāju vai nosūtīt savu atzinumu priekšsēdētāja vēstules veidā.
2.Atbildīgās komitejas un jebkuras atzinumu sniedzošās komitejas priekšsēdētājam, referentiem un atzinuma sagatavotājiem ir pienākums ievērot labas un lojālas sadarbības principu. Minēto komiteju referenti un atzinuma sagatavotāji cits citu informē un cenšas vienoties par tekstiem, kurus tie nolemj ierosināt attiecīgi savām komitejām, kā arī par nostāju attiecībā uz grozījumiem.
3.Ja atzinums attiecas uz juridiski saistoša akta priekšlikumu, tajā ietver grozījumus tekstam, kurš nodots komitejai, un, ja vajadzīgs, tiem pievieno īsus pamatojumus. Par šādiem pamatojumiem ir atbildīgs to autors, un par tiem nebalso. Vajadzības gadījumā atzinumu sniedzošā komiteja var iesniegt īsu rakstisku pamatojumu par atzinumu kopumā. Par minēto īso rakstisko pamatojumu ir atbildīgs atzinuma sagatavotājs.
Atbildīgā komiteja nosaka saprātīgu termiņu, kurā atzinumu sniedzošajām komitejām jāsniedz savs atzinums, lai atbildīgā komiteja to varētu ņemt vērā. Atbildīgā komiteja atzinumu sniedzošajām komitejām nekavējoties paziņo izmaiņas apstiprinātajos termiņos un izmaiņu pamatojumu. Atbildīgā komiteja neizsaka galīgos secinājumus pirms noteiktā termiņa beigām.
4.Ja atzinums neattiecas uz juridiski saistoša akta priekšlikumu, atzinumā ietver atbildīgās komitejas iesniegtā ziņojuma projekta grozījumus. Atbildīgās komitejas noteiktais grafiks dod atzinumu sniedzošajām komitejām pietiekami daudz laika noteikt konkrētu termiņu grozījumu iesniegšanai un darba pabeigšanai.
5.Atbildīgā komiteja atzinumu sniedzošo komiteju grozījumus izvirza balsošanai. Atzinumu sniedzošā komiteja var iesniegt tieši izskatīšanai Parlamentā grozījumus, kurus atbildīgā komiteja nav pieņēmusi, izņemot atzinumus saskaņā ar 95. pantu, 121. pantu un V pielikumu.
6.Atzinumi attiecas vienīgi uz tiem jautājumiem, kas ietilpst atzinumu sniedzošās komitejas kompetencē. Grozījumi, kas neietilpst minētās atzinumu sniedzošās komitejas kompetencē, nav pieņemami.
7.Visus atzinumus, ko pieņēmušas atzinumu sniedzošās komitejas, pievieno atbildīgās komitejas ziņojumam.
8.Atzinumu sniedzošās komitejas priekšsēdētāju un atzinuma sagatavotāju aicina piedalīties atbildīgās komitejas sanāksmēs ar padomdevēja tiesībām. Atzinumu sniedzošās komitejas atzinuma sagatavotāju kā padomdevēju uzaicina arī uz ēnu referentu sanāksmēm un sagatavošanas sanāksmēm, kas notiek iestāžu sarunu satvarā. Attiecībā uz parasto likumdošanas procedūru šo punktu piemēro tikai pirmā lasījuma posmā.
Šī daļa neskar pārējos šā reglamenta noteikumus, kas attiecas uz atzinumiem un novērtējumiem horizontālos jautājumos, kā arī uz atzinumiem par budžeta un budžeta izpildes apstiprināšanas jautājumiem.