Parlament kiitis heaks hoolsuskohustuse ja kestlikkusaruandluse nõuete edasilükkamise 

Pressiteade 
 
 

Jaga seda lehte: 

  • Suurimad ettevõtted saavad hoolsuskohustuse direktiivi nõuete täitmiseks valmistuda veel ühe aasta. 
  • Kestlikkusaruandluse direktiivi rakendamistähtaega lükatakse mitme ettevõttekategooria jaoks edasi kaks aastat. 
  • Komisjon on esitanud eraldi ettepaneku ka mõlema direktiivi sisu ja ulatuse muutmiseks, aga selle kallal töö parlamendis alles algab. 

Euroopa Parlament otsustas lükata edasi hoolsuskohustuse ja kestlikkusaruandluse reeglite kehtima hakkamise.

Tegemist on kuuluva õigusaktiga, mis jõudis Euroopa Parlamendi täiskogule. Seal hääletas hoolsuskohustuse direktiivi ja äriühingute kestlikkusaruandluse direktiivi rakendamistähtaja edasilükkkamise poolt 531 ja vastu 69 parlamendiliiget, erapooletuid oli 17.

Hoolsuskohustuse direktiiv kohustab ettevõtteid vähendama oma tegevuse kahjulikku mõju inimestele ja keskkonnale. Täna otsustas parlament anda liikmesriikidele reeglite ülevõtmiseks aega ühe aasta kauem, kuni 26. juulini 2027. Ka suurimad ettevõtted, kes oleksid pidanud hakkama nõudeid täitma kõige esimesena, saavad aasta armuaega. ELi ettevõtted, kellel on vähemalt 5000 töötajat ja kelle netokäive ulatub üle 1,5 miljardi euro, ning välisettevõtted, kelle käive ELis on vähemalt sama suur, peavad seega hakkama täitma direktiivi nõudeid alles aastast 2028. Järgmise kategooria ettevõtete jaoks (vähemalt 3000 töötajaga ja vähemalt 900 miljoni euro suuruse käibega ELi ettevõtted ja välisettevõtted, kelle käive ELis on vähemalt sama suur) kuupäeva praegu ei muudetud ning neilegi hakkavad hoolsuskohustuse nõuded kehtima 2028. aastast

Äriühingute kestlikkusaruandluse direktiivi rakendamistähtaega lükatakse osa ettevõttekategooriate jaoks edasi kahe aasta võrra. Üle 250 töötajaga ettevõtted peavad esitama esimesed selle direktiivi kohased aruanded nüüd 2028. aastal (eelmise finantsaasta kohta) ning väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted aasta hiljem.

Taust

Lisaks direktiivide rakendamistähtaja edasilükkamisele on Euroopa Komisjon esitanud oma (nn Omnibus I) raames ka ettepaneku , kuid seda arutab parlament eraldi. Töö ettepaneku kallal algab parlamendi õiguskomisjonis õige pea.

Järgmised sammud

Parlament otsustas teisipäeval, 31. märtsil, et käsitleb ettepanekut kiirendatud korras. Tänu sellele oli võimalik ettepanek täiskogu hääletusele panna juba täna. Nüüd peab ettepanekule vormilise heakskiidu andma ka ELi nõukogu. See peaks toimuma kiiresti, sest nõukogu on juba .