Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva: iepazīsties ar 2022. gada laureātiem

Portugāles projekts par pārrobežu sadarbību, izmantojot mūziku, ir ieguvis 2022. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu.

Award ceremony of the European Charlemagne Youth Prize 2022
2022. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas laureāti

Katru gadu valstu un Eiropas žūrijas izraugās vienu projektu no katras dalībvalsts. 26 valstu uzvarētāji tika uzaicināti uz apbalvošanas ceremoniju Āhenē 24. maijā, kur tika paziņoti trīs Eiropas laureāti.

Eiropas laureāti

Balva par labāko projektu ir 7500 EUR, par otro vietu — 5000 EUR un par trešo vietu — 2500 EUR.


Pirmo vietu ieguva "Orquestra Sem Fronteiras" (Orķestris bez robežām) no Portugāles, kas veicina pārrobežu sadarbību starp Portugāli un Spāniju, izmantojot abu valstu jauno talantu mūziku, lai mazinātu sociālo un kultūras nevienlīdzību.


Otrā vieta tika piešķirta Čehijas projektam " Politika (nejen) pro mladé " (Politika (ne tikai) jauniešiem), kas apvieno jaunos politiķus no visa politiskā spektra, lai diskutētu par politiku, demokrātiju un cilvēktiesībām, cenšoties veidot informētu un aktīvu jauno pilsonisko sabiedrību.


Trešo vietu ieguva Vācijas projekts "Ukrainian Vibes - European Public Sphere" (Ukraiņu noskaņas - Eiropas publiskā sfēra), ko organizēja Starptautiskās Demokrātijas organizācija. Projekts, kas norisinājās no 2021. gada aprīļa līdz oktobrim, pulcēja cilvēkus no 36 valstīm virtuālās diskusijās par demokrātiju, attīstību un Eiropas integrāciju, uzsverot ES un Ukrainas attiecības. Daži no sagatavotajiem priekšlikumiem tika publicēti Konferences par Eiropas nākotni digitālajā platformā.

Award ceremony of the European Charlemagne Youth Prize 2022
Visi 2022. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas laureāti

Nacionālie valstu uzvarētāji

Uzzini vairāk par 2022. gada nacionālajiem valsts uzvarētājiem.

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva

Balvu, ko kopīgi piešķir Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds, var saņemt jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri piedalās projektos, kas veicina Eiropas un starptautisko izpratni. Kopš 2008. gada par šo balvu ir sacentušies vairāk nekā 4650 projekti.

Ceremonijas videoieraksts būs pieejams Kārļa Lielā balvas akadēmijas .

Seko līdzi balvai sociālajos medijos, izmantojot tēmturi #ECYP2022.