Ϸվ

Paklausimas - G-001002/2024Paklausimas
G-001002/2024

ES finansavimas fizinės sienų apsaugos struktūroms, pavyzdžiui, sienoms, tvoroms ar kitoms užtvaroms prie išorės sienų.

20.9.2024

Išplėstinis paklausimas, į kurį atsakoma raštu,  G-001002/2024
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 145 straipsnis
Charlie Weimers, Sebastian Tynkkynen, Kristoffer Storm, Jaak Madison, Carlo Fidanza, Adam Bielan, Alexandr Vondra, Patryk Jaki, Johan Van Overtveldt, Roberts Zīle, Emmanouil Fragkos, Georgiana Teodorescu, Geadis Geadi, Marion Maréchal, Ivaylo Valchev, Kosma Złotowski, Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik, Dick Erixon, Joachim Stanisław Brudziński, Beatrice Timgren, Nicolas Bay, Jadwiga Wiśniewska, Ondřej Krutílek, Guillaume Peltier, Michał Dworczyk, Laurence Trochu, Şerban-Dimitrie Sturdza, Tobiasz Bocheński, Gheorghe Piperea
ECR frakcijos vardu

Nepaisant to, kad priešiškos jėgos, siekdamos pakenkti ES valstybių narių saugumui, nuolat naudoja masinės migracijos ginklus, Komisija susilaikė nuo fizinių užtvarų prie išorės sienų finansavimo.

2023 m. vasario mėn. Europos Vadovų Taryba paragino Komisiją „nedelsiant sutelkti daug ES lėšų ir išteklių“, kad padėtų valstybėms stiprinti savo „sienų apsaugos pajėgumus ir infrastruktūrą“.

Dauguma valstybių narių paragino Komisijos pirmininkę Ursula von der Leyen panaikinti Komisijos moratoriumą ir skirti ES finansavimą fizinėms sienų apsaugos struktūroms, pavyzdžiui, sienoms, tvoroms ar kitoms kliūtims. Keletas Europos Parlamento narių pakartojo šį prašymą laiške po rinkimų į ES. Pirmininkė U. von der Leyen vis dar neatsakė ir nepateikė jokio viešo pareiškimo dėl to, ar moratoriumas bus toliau taikomas.

Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pareiškė, kad ES „imsis veiksmų, kad sustiprintų mūsų išorės sienas“, visų pirma suteikdama „integruotą mobilios ir stacionarios infrastruktūros rinkinį – nuo automobilių iki kamerų, nuo sargybos bokštų iki elektroninio stebėjimo priemonių“.

2023 m. gegužės mėn. Komisija nurodė, kad, „naudodama ES lėšas, ji finansuoja infrastruktūrą, mobilius ir stacionarius padalinius, sienų stebėjimo sistemas ir įrangą, sienos perėjimo punktų atnaujinimą, naujus IT sistemų įrenginius, taip pat įrangos techninę priežiūrą“.

Atsižvelgdama į tai, kad dauguma valstybių narių paragino Komisiją panaikinti fizinių kliūčių prie ES išorės sienų finansavimo moratoriumą, naujoji Komisija turėtų nedelsdama atsižvelgti į jų raginimą ir pradėti finansuoti fizines sienų kliūtis.

Daugeliui ES valstybių narių sunku įvykdyti vieną iš pagrindinių teisinės valstybės sąlygų – galimybę užtikrinti įstatymų, kuriais reglamentuojamas užsieniečių atvykimas į valstybės teritoriją ir išvykimas iš jos, vykdymą.

Nepaisant dešimtmečius trukusios neteisėtos masinės migracijos ir besitęsiančių krizių, kurios kelia grėsmę valstybėms narėms, įskaitant daugybę atvejų, kai autoritariniai režimai naudoja užsieniečius kaip masinės migracijos ginklus, ir nesibaigiančius piktnaudžiavimo prieglobsčio ir gerovės sistemomis atvejus, Komisija vis dar nepritaria kliūčių kūrimui prie ES išorės sienų.

Siekiant atgrasyti užsieniečius nuo neteisėto atvykimo į ES, labai svarbu sukurti sienų apsaugos struktūras, pavyzdžiui, sienas, tvoras ar kitas kliūtis. ES turėtų nedelsdama suteikti finansavimą esamoms išorės sienų kliūtims išlaikyti ir stiprinti, taip pat naujoms išorės sienų kliūtims sausumoje ir jūroje įrengti. ES finansavimu turėtų būti užtikrinta, kad visi ES išorės sienos ruožai būtų saugūs.

Pateikta: 20.9.2024

Atnaujinta: 2024 m. spalio 2 d.
Teisinė informacija-Privatumo politika