Kas ir sadarbības grupas un kā tās izveido? 

Sadarbības grupās neoficiāli apvienojas EP deputāti, kuri interesējas par konkrētu tēmu. Šī tēma var arī nebūt Eiropas Parlamenta parastās darbības jomā, taču tā var būt svarīga plašākai sabiedrībai. Sadarbības grupas rīko neoficiālas apspriedes un veicina viedokļu apmaiņu starp EP deputātiem un pilsonisko sabiedrību.

Sadarbības grupas nav oficiālas Parlamenta struktūras, tāpēc tās nevar paust Parlamenta viedokli. Tās nedrīkst iesaistīties nekādās darbībās, ko varētu maldīgi uzskatīt par Parlamenta oficiālajām darbībām.

Parlamenta Prezidijs ir pieņēmis noteikumus par to, kā notiek sadarbības grupu izveide. Tās dibina katra Parlamenta sasaukuma sākumā. (Noteikumi paredz, piemēram, to, ka pieteikums grupas izveidei ir jāparaksta vismaz triju politisku grupu pārstāvjiem, kā arī katru gadu ir jāiesniedz finansiālo interešu deklarācija). Politiskās grupas var sniegt sadarbības grupām loģistikas atbalstu, ja tās atbilst šiem nosacījumiem.

Sadarbības grupu priekšsēdētājiem ir jādeklarē jebkāds naudā vai natūrā saņemts atbalsts. Šīs deklarācijas katru gadu ir jāatjaunina, un tām jābūt pieejamām sabiedrībai.