Marnowanie żywności to wciąż jedna z głównych przeszkód na drodze do osiągnięcia gospodarki o obiegu zamkniętym. Sprawdź, jakie rozwiązania proponuje Parlament Europejski.
Które państwa UE produkują najwięcej miodu? Jak UE wypada na tle światowego rynku miodu? W jaki sposób Parlament Europejski chce chronićdobrostan pszczół? Dowiedz się naszej infografiki!
Posłowie wprowadzili zestaw ogólnounijnych przepisów obejmujących cały sektor rolnictwa ekologicznego w UE. Dowiedz się więcej o rynku żywności ekologicznej i proponowanych zmianach.
UE chce poprawić zrównoważony charakter swoich dostaw żywności i zmniejszyć zapotrzebowanie na pestycydy dzięki nowym przepisom dotyczącym technik hodowli roślin.
Strategia zrównoważonej gospodarki żywnościowej UE ma na celu ochronę środowiska i zapewnienie zdrowej żywności wszystkim, zapewniając jednocześnie środki utrzymania rolnikom.
Od wspierania rolników po ochronę środowiska - polityka rolna UE obejmuje szereg celów. Dowiedz się, jak finansowane jest rolnictwo UE, poznaj jego historię i plany na przyszłość.
88 milionów - tyle ton żywności marnuje się każdego roku w UE, średnio 173 kg na osobę. Kto jest odpowiedzialny? Co robi Unia Europejska, żeby rozwiązać problem? Co mogą zrobić konsumenci?