Zaposlene ženske v EU v povprečju na uro zaslužijo 12 odstotkov manj kot moški. Kako se ta razlika izračuna, kakšni so razlogi zanjo in kaj kažejo statistike posameznih držav?
Nasilje na podlagi spola in nasilje v družini sta v Evropi še vedno pogosta in prizadeneta zlasti ženske in dekleta. EU je sprejela pravila, da bi temu naredila konec.
Preberite, kako si EU in Evropski parlament prizadevata zaščititi pravice žensk in izboljšati enakost spolov na delovnem mestu, v politiki in drugih področjih.
Nadlegovanje in kibernetsko nasilje sta vprašanji, s katerima na spletu ženske pogosto srečujejo. Evropski parlament preučuje možnosti boja proti tem oblikam nasilja.
Kako vidne so ženske v športu? Kakšna je situacija glede enakega plačila za športnice? To sta vprašanji, ki si ju Parlament med drugim postavlja ob dnevu žensk.
V EU je dosežena velika stopnja enakopravnosti, a pandemija bi to lahko ogrozila. V našem videu si oglejte nekaj ključnih dogodkov na poti do enakosti.
Genitalno pohabljanje žensk je ena izmed najbolj brutalnih kršitev človekovih pravic. Danes s posledicami te zavržne prakse živi 200 milijonov žensk po svetu.