Ϸվ

ʴǰč - A10-0041/2025ʴǰč
A10-0041/2025

POROČILOo predlogu uredbe Sveta o okrepitvi varnosti osebnih izkaznic državljanov Unije in dokumentov za prebivanje, izdanih državljanom Unije in njihovim družinskim članom, ki uresničujejo svojo pravico do prostega gibanja

24.3.2025-( – C10‑0112/2024 – )-*

Odbor za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve
Poročevalec: Malik Azmani


ʴDzٴDZ:
Potek postopka na zasedanju
Potek postopka za dokument:
A10-0041/2025
Predložena besedila :
A10-0041/2025
Razprave :
Sprejeta besedila :

OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE EVROPSKEGA PARLAMENTA

o predlogu uredbe Sveta o okrepitvi varnosti osebnih izkaznic državljanov Unije in dokumentov za prebivanje, izdanih državljanom Unije in njihovim družinskim članom, ki uresničujejo svojo pravico do prostega gibanja

( – C10‑0112/2024 – )

(Posebni zakonodajni postopek – posvetovanje)

Evropski parlament,

ob upoštevanju predloga Komisije Svetu (),

ob upoštevanju člena 77(3) Pogodbe o delovanju Evropske unije, na podlagi katerega se je Svet posvetoval s Parlamentom (C10‑0112/2024),

ob upoštevanju člena 84 Poslovnika,

ob upoštevanju poročila Odbora za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve (A10‑0041/2025),

1.odobri predlog Komisije, kakor je bil spremenjen;

2.poziva Komisijo, naj ustrezno spremeni svoj predlog na podlagi člena 293(2) Pogodbe o delovanju Evropske unije;

3.poziva Svet, naj obvesti Parlament, če namerava odstopiti od besedila, ki ga je Parlament odobril;

4.poziva Svet, naj se ponovno posvetuje s Parlamentom, če namerava bistveno spremeniti besedilo, ki ga je Parlament odobril;

5.naroči svoji predsednici, naj stališče Parlamenta posreduje Svetu, Komisiji ter nacionalnim parlamentom.

Predlog spremembe1

Predlog uredbe

Uvodna izjava 19

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(19)Ta uredba ne zagotavlja pravne podlage za vzpostavitev ali vodenje zbirk podatkov na nacionalni ravni za shranjevanje biometričnih podatkov v državah članicah, kar je vprašanje nacionalnega prava, ki mora biti skladno s pravom Unije na področju varstva podatkov, tudi s tam določenimi zahtevami glede nujnosti in sorazmernosti. Ta uredba tudi ne zagotavlja pravne podlage za vzpostavitev ali vodenje centralizirane zbirke podatkov na ravni Unije.

(19)Ta uredba ne zagotavlja pravne podlage za vzpostavitev ali vodenje zbirk podatkov na nacionalni ravni za shranjevanje biometričnih podatkov v državah članicah. Ta uredba tudi ne zagotavlja pravne podlage za vzpostavitev ali vodenje centralizirane zbirke podatkov na ravni Unije. Kot je Evropski nadzornik za varstvo podatkov opozoril v svojem mnenju 21/2024, bi bilo treba za vzpostavitev ali vodenje zbirk podatkov,v katerih bi se shranjevali biometrični podatki, na nacionalni ravni v državah članicah ali, podobno, za vzpostavitev ali vodenje centralizirane zbirke podatkov na ravni Unije, skupaj z morebitno uporabo takih podatkov za druge namene, opraviti strog preizkus nujnosti in sorazmernosti v skladu z Listino, kot se razlaga v ustrezni sodni praksi Sodišča.

Predlog spremembe2

Predlog uredbe

Uvodna izjava 20

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(20)Biometrične identifikatorje bi bilo treba za namene preverjanja verodostojnosti dokumentov in identitete imetnika zbirati in shranjevati na pomnilniškem mediju osebnih izkaznic in dokumentov za prebivanje. Ker je na pomnilniškem mediju osebnih izkaznic elektronski podpis, je identifikacija imetnika prek pomnilniškega medija, v katerem so isti biografski podatki, kot so natisnjeni na dokumentu, zanesljivejša od vizualnega pregleda dokumenta. ٰžᲹԴdz Unije bi bilo zato treba omogočiti, da podatke, shranjene v pomnilniškem mediju njihove osebne izkaznice, uporabijo za identifikacijo pred zasebnimi subjekti. Vendar pa bi lahko prstne odtise, shranjene v pomnilniškem mediju, preverjalo le ustrezno pooblaščeno osebje in le, kadar zakon zahteva predložitev dokumenta.

(20)Do podob obraza, shranjenih na pomnilniškem mediju osebnih izkaznic in dokumentov za prebivanje, bi moralo imeti dostop samo ustrezno pooblaščeno osebje pristojnih nacionalnih organov, agencij Unije in zasebnih subjektov za namene preverjanja verodostojnosti dokumentov in identitete imetnika. Takšen dostop bi moral biti skladen s pravom Unije o varstvu podatkov. Podob obraza ne bi smeli hraniti dlje, kot je potrebno za te namene, izbrisati bi jih bilo treba takoj, ko so ti nameni doseženi, in jih ne bi smeli posredovati tretjim državam ali mednarodnim organizacijam, razen če to dovoljuje pravo Unije o varstvu podatkov. Namen teh zaščitnih ukrepov je zagotoviti ustrezno zaščito podobe obraza, ne da bi prepovedali njeno uporabo.

Predlog spremembe3

Predlog uredbe

Uvodna izjava 20 a (novo)

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(20a)Prstne odtise, shranjene v pomnilniškem mediju, bi lahko preverjalo le ustrezno pooblaščeno osebje pristojnih nacionalnih organov in agencij Unije in le, kadar predložitev dokumenta zahteva zakonodaja Unije ali nacionalna zakonodaja.

Predlog spremembe4

Predlog uredbe

Uvodna izjava 23

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(23)Države članice bi morale imeti možnost, da odločijo, ali bo na dokumentu, ki ga zajema ta uredba, tudi spol osebe. Kadar država članica na takšen dokument vključi spol osebe, bi morala uporabiti specifikacije iz dokumenta ICAO 9303, in sicer „F“, „M“ ali „X“ oziroma ustrezno začetnico v jeziku ali jezikih te države članice, kakor je ustrezno.

(23)Brez poseganja v sodno prakso Sodišča1a bi morale države članice imeti možnost, da odločijo, ali bo na dokumentu, ki ga zajema ta uredba, tudi spol osebe. Kadar država članica na takšen dokument vključi spol osebe, bi morala uporabiti specifikacije iz dokumenta ICAO 9303, in sicer „F“, „M“ ali „X“ oziroma ustrezno začetnico v jeziku ali jezikih te države članice, kakor je ustrezno.

_________________

1a Sodba Sodišča z dne 4. oktobra 2024, Mirin, C-4/23, ECLI:EU:C:2024:845.

Predlog spremembe5

Predlog uredbe

Uvodna izjava 26

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(26)Države članice bi morale v primeru težav pri zbiranju biometričnih identifikatorjev zagotoviti, da so vzpostavljeni ustrezni postopki za spoštovanje dostojanstva zadevnih oseb. Zato bi bilo treba upoštevati posebne vidike, povezane s spolom, in posebne potrebe otrok in ranljivih oseb.

(26)Države članice bi morale v primeru težav pri zbiranju biometričnih identifikatorjev zagotoviti, da so vzpostavljeni ustrezni postopki za spoštovanje dostojanstva zadevnih oseb. Zato bi bilo treba upoštevati posebne vidike, povezane s spolom, in posebne potrebe otrok in ranljivih oseb. Usposobljeno osebje bi se moralo udeležiti usposabljanja o dobri praksi zbiranja biometričnih identifikatorjev otrok in ranljivih oseb, pri čemer bi bilo treba zagotoviti upoštevanje posebnih potreb, povezanih s spolom in starostjo, ter spoštovati dostojanstvo vseh posameznikov.

Predlog spremembe6

Predlog uredbe

Uvodna izjava 32

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(32)Države članice bi si morale med seboj izmenjevati informacije, ki so potrebne za dostop do informacij na varnem pomnilniškem mediju ter za njihovo avtentikacijo in preverjanje. Formati, ki se uporabljajo za varen pomnilniški medij, bi morali biti interoperabilni, tudi kar zadeva avtomatizirane mejne prehode.

(32)Države članice bi si morale med seboj izmenjevati informacije, ki so potrebne za dostop do informacij na varnem pomnilniškem mediju ter za njihovo avtentikacijo in preverjanje. Formati, ki se uporabljajo za varen pomnilniški medij, bi morali biti interoperabilni, tudi kar zadeva avtomatizirane mejne prehode. Komisija bi morala spodbujati države članice, da sodelujejo v podporo tem ciljem.

Predlog spremembe7

Predlog uredbe

Uvodna izjava 43

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(43)V skladu z Medinstitucionalnim sporazumom z dne 13.aprila 2016 o boljši pripravi zakonodaje9 bi morala Komisija ne prej kot šest let po datumu začetka uporabe te uredbe izvesti oceno te uredbe, med drugim na podlagi informacij, zbranih v okviru posebne ureditve za spremljanje, da bi ocenili dejanske učinke te uredbe in potrebo po nadaljnjem ukrepanju. Države članice bi morale za namene spremljanja zbirati statistične informacije o številu osebnih izkaznic in dokumentov za prebivanje, ki so jih izdale.

(43)Komisija bi morala dve leti in nato enajst let od datuma začetka veljavnosti te uredbe poročati o njenem izvajanju, med drugim o ustreznosti ravni varnosti, ob upoštevanju njenega učinka na temeljne pravice in načela varstva podatkov. V skladu z Medinstitucionalnim sporazumom z dne 13. aprila 2016 o boljši pripravi zakonodaje9 bi morala Komisija šest let po datumu začetka veljavnosti te uredbe in nato vsakih šest let izvesti oceno te uredbe, med drugim na podlagi informacij, zbranih v okviru posebne ureditve za spremljanje, da bi ocenili dejanske učinke te uredbe in potrebo po nadaljnjem ukrepanju. Države članice bi morale za namene spremljanja zbirati statistične informacije o številu osebnih izkaznic in dokumentov za prebivanje, ki so jih izdale.

_________________

_________________

9 ULL123, 12.5.2016, str.1, ELI: http://data.europa.eu/eli/agree_interinstit/2016/512/oj.

9 ULL123, 12.5.2016, str.1, ELI: http://data.europa.eu/eli/agree_interinstit/2016/512/oj.

Predlog spremembe8

Predlog uredbe

Člen 3 – odstavek 2 – pododstavek 2

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

Z odstopanjem od prvega pododstavka se številka dokumenta lahko vstavi v poljeI, navedba spola osebe pa je neobvezna.

Z odstopanjem od prvega pododstavka se številka dokumenta lahko vstavi v poljeI, navedba spola osebe pa je neobvezna. Kadar država članica na dokument, zajet s to uredbo, vključi spol osebe, se uporabijo specifikacije iz dokumenta ICAO 9303, in sicer „F“, „M“ ali „X“ oziroma ustrezna začetnica v uradnem jeziku ali jezikih te države članice, kakor je ustrezno.

Predlog spremembe9

Predlog uredbe

Člen 3 – odstavek 5

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

5.Osebne izkaznice vključujejo zelo varen pomnilniški medij, ki vsebuje podobo obraza imetnika izkaznice in dva prstna odtisa v interoperabilnih digitalnih oblikah. Države članice za zapis biometričnih identifikatorjev uporabljajo tehnične specifikacije, kakor so določene v Izvedbenem sklepu Komisije C(2018) 776712, kakor je bil spremenjen z Izvedbenim sklepom C(2021) 372613.

5.Osebne izkaznice vključujejo zelo varen pomnilniški medij, ki vsebuje podobo obraza imetnika izkaznice in dva prstna odtisa v interoperabilnih digitalnih oblikah. Države članice za zapis teh dveh vrst biometričnih identifikatorjev uporabljajo tehnične specifikacije, kakor so določene v Izvedbenem sklepu Komisije C(2018) 776712, kakor je bil spremenjen z Izvedbenim sklepom C(2021) 372613.

_________________

_________________

12 Izvedbeni sklep Komisije C(2018) 7767 z dne 30.novembra 2018 o določitvi tehničnih specifikacij za enotno obliko dovoljenja za prebivanje za državljane tretjih držav in razveljavitvi Sklepa C(2002) 3069.

12 Izvedbeni sklep Komisije C(2018) 7767 z dne 30.novembra 2018 o določitvi tehničnih specifikacij za enotno obliko dovoljenja za prebivanje za državljane tretjih držav in razveljavitvi Sklepa C(2002) 3069.

13 Izvedbeni sklep Komisije C(2021) 3726 z dne 4. junija 2021 o spremembi Priloge III k Izvedbenemu sklepu C(2018) 7767 glede seznama normativnih referenc.

13 Izvedbeni sklep Komisije C(2021) 3726 z dne 4. junija 2021 o spremembi Priloge III k Izvedbenemu sklepu C(2018) 7767 glede seznama normativnih referenc.

Predlog spremembe10

Predlog uredbe

Člen 10 – odstavek 3

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

3.Kadar se biometrični identifikatorji ne zahtevajo za namen obdelave v skladu s pravom Unije in nacionalnim pravom, se za namene personalizacije osebnih izkaznic ali dokumentov za prebivanje shranjujejo zelo varno in le do prevzema dokumenta, vsekakor pa največ 90 dni od datuma izdaje dokumenta. Biometrični identifikatorji se po preteku tega obdobja takoj izbrišejo ali uničijo.

3.Biometrični identifikatorji za namene personalizacije osebnih izkaznic ali dokumentov za prebivanje se shranjujejo zelo varno in le do prevzema dokumenta, vsekakor pa največ 90 dni od datuma izdaje dokumenta. Biometrični identifikatorji se po preteku tega obdobja takoj izbrišejo ali uničijo. Za obdelavo teh podatkov za druge namene veljajo omejitve in pogoji, določeni v nacionalnem pravu ali pravu Unije o varstvu podatkov.

Predlog spremembe11

Predlog uredbe

Člen 11 – odstavek 4

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

4.Sodelovanje z zunanjimi ponudniki storitev ne izključuje morebitne odgovornosti države članice na podlagi prava Unije ali nacionalnega prava za kršitve obveznosti v zvezi z osebnimi podatki.

4.Sodelovanje z zunanjimi ponudniki storitev ne izključuje morebitne odgovornosti države članice na podlagi prava Unije ali nacionalnega prava za kršitve obveznosti v zvezi z osebnimi podatki. Države članice zagotovijo, da vsi zunanji ponudniki ravnajo v skladu s pravom Unije in nacionalnim pravom o varstvu podatkov. Sprejmejo se ustrezni ukrepi za preprečevanje nepooblaščenega dostopa do osebnih podatkov ali njihove zlorabe med postopki, oddanimi v zunanje izvajanje.

Predlog spremembe12

Predlog uredbe

Člen 11 – odstavek 6 – pododstavek 1 – uvodni del

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

Biometrični podatki, shranjeni v pomnilniškem mediju osebnih izkaznic in dokumentov za prebivanje, se uporabljajo samo v skladu s pravom Unije in nacionalnim pravom, in sicer za namen preverjanja:

Do podobe obraza imetnika, shranjene v pomnilniškem mediju osebnih izkaznic in dokumentov za prebivanje, dostopa samo ustrezno pooblaščeno osebje pristojnih nacionalnih organov, agencij Unije in zasebnih subjektov in to v skladu s pravom Unije o varstvu podatkov za namene preverjanja:

Predlog spremembe13

Predlog uredbe

Člen 11 – odstavek 6 – pododstavek 1 a (novo)

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

Za dostop zasebnih subjektov do podobe obraza je potrebna tudi privolitev imetnika, razen če je dostop ne glede na privolitev nujno potreben za namene iz prvega pododstavka in določen z zakonodajo Unije ali nacionalno zakonodajo v skladu s pravom Unije o varstvu podatkov.

Predlog spremembe14

Predlog uredbe

Člen 11 – odstavek 6 – pododstavek 2

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

Do dveh prstnih odtisov, shranjenih v pomnilniškem mediju, ima dostop samo ustrezno pooblaščeno osebje pristojnih nacionalnih organov in agencij Unije.

Do dveh prstnih odtisov imetnika, shranjenih v pomnilniškem mediju, ima dostop samo ustrezno pooblaščeno osebje pristojnih nacionalnih organov in agencij Unije za namene iz prvega pododstavka v skladu s pravom Unije in nacionalnim pravom o varstvu podatkov.

Predlog spremembe15

Predlog uredbe

Člen 13 – naslov

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

Ocenjevanje

Poročanje in ocenjevanje

Predlog spremembe16

Predlog uredbe

Člen 13 – odstavek -1 (novo)

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

-1.Komisija [dve leti od datuma začetka uporabe te uredbe] in nato [enajst let od datuma začetka uporabe te uredbe] Evropskemu parlamentu, Svetu in Evropskemu ekonomsko-socialnemu odboru poroča o izvajanju te uredbe, zlasti o varstvu temeljnih pravic in osebnih podatkov.

Predlog spremembe17

Predlog uredbe

Člen 13 – odstavek 1 – uvodni del

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

1.Komisija ne prej kot [šest let po začetku veljavnosti te uredbe] izvede oceno te uredbe ter Evropskemu parlamentu, Svetu in Evropskemu ekonomsko-socialnemu odboru predloži poročilo o glavnih ugotovitvah. V poročilu se posebna pozornost nameni:

1.Komisija najpozneje [šest let po začetku veljavnosti te uredbe] in nato vsakih šest let izvede oceno te uredbe ter Evropskemu parlamentu, Svetu in Evropskemu ekonomsko-socialnemu odboru predloži poročilo o glavnih ugotovitvah. V poročilu se posebna pozornost nameni:

Predlog spremembe18

Predlog uredbe

Člen 13 – odstavek 1 – točka d a (novo)

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(da)potrebi po uvedbi skupnih varnostnih značilnosti identifikacijskih dokumentov, ki se uporabljajo začasno, za njihovo boljše prepoznavanje;

Predlog spremembe19

Predlog uredbe

Člen 13 – odstavek 1 – točka d b (novo)

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Predlog spremembe

(db)potrebi po nadaljnji harmonizaciji varnostnih značilnosti dokumentov za prebivanje.


鴡ܳŽշ

Uredba (EU) 2019/1157 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 20. junija 2019 o okrepitvi varnosti osebnih izkaznic državljanov Unije in dokumentov za prebivanje, izdanih državljanom Unije in njihovim družinskim članom, ki uresničujejo svojo pravico do prostega gibanja, se je začela uporabljati 2. avgusta 2021. Z njo so bili določeni skupni minimalni standardi za varnostne značilnosti in obliko dokumentov, vključenih v njeno področje uporabe, in je bila del akcijskega načrta iz decembra 2016 za okrepitev evropskega odziva na goljufije s potnimi listinami kot dejavnika, ki omogoča terorizem in organizirani kriminal ().

Evropski parlament je v svojem stališču iz leta 2018 poudaril pomen izboljšanih varnostnih standardov za te dokumente v boju proti ponarejanju dokumentov in kraji identitete, pa tudi za lažje uresničevanje pravice do prostega gibanja v EU. Posebna pozornost je bila namenjena uvedbi najvišjih možnih standardov za varstvo in varnost podatkov, zlasti v zvezi z biometričnimi podatki, ter za zaščito mladoletnikov. Parlament je tudi vztrajal, da je treba na vse osebne izkaznice in dokumente za prebivanje poleg nacionalne identitete državljanov vključiti zastavo EU kot viden simbol „državljanstva EU“, ki jim zagotavlja dodatno zaščito in pravice.

Sodišče Evropske unije je v sodbi z dne 21. marca 2024 (zadeva C-61/22, Landeshauptstadt Wiesbaden) razglasilo Uredbo (EU) 2019/1157 za neveljavno zaradi izbire napačne pravne podlage. Po mnenju Sodišča bi morala biti Uredba (EU) 2019/1157, namesto na podlagi člena 21(2) PDEU, sprejeta na podlagi člena 77(3) Pogodbe o delovanju Evropske unije (PDEU), ki določa poseben zakonodajni postopek. Sodišče je še odločilo, da je treba učinke Uredbe 2019/1157 ohraniti do začetka veljavnosti veljavne uredbe, ki jo bo nadomestila, kot razumen rok za sprejetje nove uredbe pa je določilo obdobje dveh let od 1. januarja v letu, ki sledi datumu razglasitve njegove sodbe.

Drugi možni razlogi za neveljavnost Uredbe (EU) 2019/1157, ki so bili predloženi Sodišču, tj. domnevno nespoštovanje Listine Evropske unije o temeljnih pravicah in Splošne uredbe o varstvu podatkov, so bili zavrnjeni.

Evropska komisija je 23. julija 2024 predložila osnutek uredbe Sveta o okrepitvi varnosti osebnih izkaznic državljanov Unije in

dokumentov za prebivanje, izdanih državljanom Unije in njihovim družinskim članom, ki uresničujejo

svojo pravico do prostega gibanja, ki je, kot je zahtevalo Sodišče, temeljila na členu 77(3) PDEU. Novi predlog v večji meri povzema besedilo Uredbe (EU) 2019/1157, kot sta jo sprejela Parlament in Svet. Kot je navedeno v obrazložitvenem memorandumu Komisije k predlogu, je bilo k besedilu iz leta 2019 predlagano omejeno število sprememb, da bi se vključile potrebne postopkovne prilagoditve in upošteval razvoj na tem področju od sprejetja Uredbe (EU) 2019/1157.

Poročevalec pozdravlja predlog Komisije, saj v bistvu odraža besedilo, ki ga je Parlament odobril leta 2019 in katerega pristop in cilji so v sedanjih razmerah še vedno veljavni, ter se strinja z oceno, da bi bilo treba v obravnavano uredbo Sveta v primerjavi z Uredbo (EU) 2019/1157 uvesti le omejene spremembe.


PRILOGA: SUBJEKTI ALI OSEBE,OD KATERIH JE POROČEVALEC PREJEL PRISPEVKE

V skladu s členom 8 Priloge I Poslovnika poročevalec izjavlja, da je pri pripravi poročila do njegovega sprejetja v odboru prejel prispevke od naslednjih subjektov ali oseb:

Subjekt in/ali oseba

Koninklijke Marechaussee

Priprava tega seznama je v izključni pristojnosti poročevalca.

Če so na seznamu navedene fizične osebe z imenom ali njihovo funkcijo ali z obema, poročevalec izjavlja, da je zadevne fizične osebe seznanil z obvestilom Evropskega parlamenta o varstvu podatkov št. 484 (/data-protect/index.do), v katerem so opredeljeni pogoji, ki veljajo za obdelavo njihovih osebnih podatkov, ter pravice, povezane s to obdelavo.


POSTOPEK V PRISTOJNEM ODBORU

Naslov

Okrepitev varnosti osebnih izkaznic državljanov Unije in dokumentov za prebivanje, izdanih državljanom Unije in njihovim družinskim članom, ki uresničujejo svojo pravico do prostega gibanja

Referenčni dokumenti

– C10-0112/2024 –

Datum posvetovanja z EP

27.9.2024

Pristojni odbor

LIBE

ʴǰč𱹲/-첹

Datum imenovanja

Malik Azmani

21.11.2024

Obravnava v odboru

3.12.2024

Datum sprejetja

19.3.2025

Izid končnega glasovanja

+:

–:

0:

42

30

0

Poslanci, navzoči pri končnem glasovanju

Giuseppe Antoci, Francisco Assis, Malik Azmani, Pernando Barrena Arza, Nikola Bartůšek, Ioan-Rareş Bogdan, Krzysztof Brejza, Saskia Bricmont, Jorge Buxadé Villalba, Jaroslav Bžoch, Damien Carême, Susanna Ceccardi, Caterina Chinnici, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Alessandro Ciriani, Lena Düpont, Marieke Ehlers, Estrella Galán, Raquel García Hermida-Van Der Walle, Branko Grims, Paolo Inselvini, Irena Joveva, Erik Kaliňák, Marina Kaljurand, Mariusz Kamiński, Fabienne Keller, Mary Khan, Moritz Körner, Alice Kuhnke, Fabrice Leggeri, Jeroen Lenaers, Juan Fernando López Aguilar, Michael McNamara, Ana Catarina Mendes, Verena Mertens, Ana Miguel Pedro, Emil Radev, Chloé Ridel, Birgit Sippel, Krzysztof Śmiszek, Petra Steger, Cecilia Strada, Tineke Strik, Georgiana Teodorescu, Alice Teodorescu Måwe, Milan Uhrík, Tom Vandendriessche, Kristian Vigenin, Elisavet Vozemberg-Vrionidi (Elissavet Vozemberg-Vrionidi), Charlie Weimers, Sophie Wilmès, Isabel Wiseler-Lima, Alessandro Zan, Javier Zarzalejos, Tomáš Zdechovský

Namestniki, navzoči pri končnem glasovanju

Konstandinos Arvanitis (Konstantinos Arvanitis), David Casa, Javier Moreno Sánchez, Karlo Ressler, Sandro Ruotolo, Nacho Sánchez Amor, Anna Strolenberg, Pekka Toveri, Sebastian Tynkkynen, Roberto Vannacci, Peter Volgin (Petar Volgin), Maciej Wąsik, Lucia Yar

Poslanci iz člena 216(7) Poslovnika, navzoči pri končnem glasovanju

Hildegard Bentele, Sebastião Bugalho, Dick Erixon, Pär Holmgren

Datum predložitve

24.3.2025


POIMENSKO GLASOVANJE PRI KONČNEM GLASOVANJUV PRISTOJNEM ODBORU

42

+

PPE

Hildegard Bentele, Ioan-Rareş Bogdan, Krzysztof Brejza, Sebastião Bugalho, David Casa, Caterina Chinnici, Lena Düpont, Branko Grims, Jeroen Lenaers, Verena Mertens, Ana Miguel Pedro, Emil Radev, Karlo Ressler, Alice Teodorescu Måwe, Pekka Toveri, Elisavet Vozemberg-Vrionidi (Elissavet Vozemberg-Vrionidi), Isabel Wiseler-Lima, Javier Zarzalejos, Tomáš Zdechovský

Renew

Malik Azmani, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Raquel García Hermida-Van Der Walle, Irena Joveva, Fabienne Keller, Moritz Körner, Michael McNamara, Sophie Wilmès, Lucia Yar

S&D

Francisco Assis, Marina Kaljurand, Juan Fernando López Aguilar, Ana Catarina Mendes, Javier Moreno Sánchez, Chloé Ridel, Sandro Ruotolo, Nacho Sánchez Amor, Birgit Sippel, Krzysztof Śmiszek, Cecilia Strada, Kristian Vigenin, Alessandro Zan

The Left

Giuseppe Antoci

30

-

ECR

Alessandro Ciriani, Dick Erixon, Paolo Inselvini, Mariusz Kamiński, Georgiana Teodorescu, Sebastian Tynkkynen, Maciej Wąsik, Charlie Weimers

ESN

Mary Khan, Milan Uhrík, Peter Volgin (Petar Volgin)

NI

Erik Kaliňák

PfE

Nikola Bartůšek, Jorge Buxadé Villalba, Jaroslav Bžoch, Susanna Ceccardi, Marieke Ehlers, Fabrice Leggeri, Petra Steger, Tom Vandendriessche, Roberto Vannacci

The Left

Konstandinos Arvanitis (Konstantinos Arvanitis), Pernando Barrena Arza, Damien Carême, Estrella Galán

Verts/ALE

Saskia Bricmont, Pär Holmgren, Alice Kuhnke, Tineke Strik, Anna Strolenberg

0

0

Uporabljeni znaki:

+:za

-:proti

0:žԾ

Zadnja posodobitev: 27. marec 2025
Pravno obvestilo-Varstvo osebnih podatkov