Ϸվ

2011 - 2020

Krievijā ieslodzītais Ukrainas filmu veidotājs iedvesmo apspiestībā dzīvojošos un ir kļuvis par simbolu cīņai par Krievijā un citur pasaulē aizturēto politieslodzīto atbrīvošanu.

Irānas cilvēktiesību juriste un aktīviste Nasrina Sotudeha aizstāv reliģiskās minoritātes, sievietes, nepilngadīgos un cilvēkus, kas protestē pret tādiem valdošā režīma elementiem kā krāpšana vēlēšanās, nāvessoda piemērošana un spīdzināšana.

Malalai Jusafzajai bija tikai 11 gadi, kad viņa sāka cīņu par meiteņu tiesībām uz izglītību un pret Talibānu ekstrēmismu Pakistānā. No šīs cīņas viņu nespēja atturēt pat atentāta mēģinājums 2012. gadā.

Godalgotais Irānas filmu veidotājs Džafars Panahi savos darbos atmasko netaisnību un represijas. Viņš iestājas par māksliniecisko brīvību un nosoda nāvessoda piemērošanu.

2017. gadā Venecuēlas valdības politiskajai opozīcijai, tostarp tās Nacionālajai asamblejai un visiem politieslodzītajiem, balvu piešķīra par drosmi un neatlaidību cīņā par brīvību un labklājību Venecuēlā.

Drosmīgu sieviešu un citu pilsoniskās sabiedrības pārstāvju un politisko darbinieku vadībā Koordinācijas padome ir apvienojusi Baltkrievijas pilsoņus, kas cīnās par demokrātiju Eiropas pēdējā diktatūrā.

Ilhams Tohti ir ekonomikas profesors un Ķīnas uiguru minoritātes tiesību aizstāvis. Vairāk nekā miljons uiguru Ķīnā ir aizturēti ieslodzījuma nometnēs.

“Islāma valsts” (IS) seksuālo paverdzināšanu pārcietušās Nadia Murada un Lamija Adži Bašara runā to sieviešu vārdā, kuru dzīvi aptumšojusi seksuāla vardarbība, un ir kļuvušas par Irākas jezīdu kopienas aizstāvēm.

Saūda Arābijas blogerim Raifam Badāvi piesprieda cietumsodu un miesassodu par liberālu politisko ideju un reliģisku tematu apspriešanu tiešsaistē.

Ārsts Deniss Mukvege savu dzīvi ir veltījis, lai savā dzimtajā Kongo palīdzētu rehabilitēt desmitiem tūkstošus sieviešu, kuras cietušas no izvarošanas un brutālas seksuālas vardarbības, un vēl daudz vairāk sieviešu, kuras ir pakļautas šādas vardarbības draudiem.

Tunisieša Muhameda Buazizi pašsadedzināšanās, tādējādi paužot protestu pret korupciju un plašo bezdarbu valstī, iedvesmoja “jasmīnu revolūciju” Tunisijā.

Politiskās satīras un karikatūru autors Ali Ferzats ar savos darbos pausto kritiku pret Sīrijas režīmu un tā biedējošajiem drošības spēkiem pārbaudīja vārda brīvības robežas Sīrijā.

Sociālajos tīklos paustie Ēģiptes iedzīvotājiem adresētie Asmas Mahfūzas aicinājumi uz miermīlīgu pulcēšanos brīvības, cieņas un cilvēktiesību aizsardzības vārdā rosināja Ēģiptes tautas sacelšanās kustību.

Lībijas militārās diktatūras represiju pretinieks Ahmeds El Senusi iestājas par iekļaujošu izlīgumu kā vienīgo ceļu uz mieru un demokrātiju Lībijā.

Žurnāliste un juriste Razana Zaituneha nosodīja cilvēktiesību pārkāpumus Sīrijā. Viņas cīņa par brīvību un demokrātiju pārtrūka līdz ar viņas nolaupīšanu 2013. gadā.

DzԳٲپԴڴǰ峦Ჹ

Informatīvās kampaņas (COMM ĢD)
European Ϸվ
60 rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 - Bruxelles/Brussels
Belgium

Saites