RAPORTettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega muudetakse määrust (EL) 2017/1938 seoses gaasi hoiustamise rolliga gaasitarnete tagamisel enne talvehooaega
25.4.2025-( – C10‑0041/2025 – )-***
Tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon
Raportöör: Borys Budka
EUROOPA PARLAMENDI SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega muudetakse määrust (EL) 2017/1938 seoses gaasi hoiustamise rolliga gaasitarnete tagamisel enne talvehooaega
( – C10‑0041/2025 – )
(Seadusandlik tavamenetlus: esimene lugemine)
Euroopa Parlament,
–võttes arvesse komisjoni ettepanekut Euroopa Parlamendile ja nõukogule (),
–võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli294 lõiget2 ja artikli194 lõiget2, mille alusel komisjon esitas ettepaneku Euroopa Parlamendile (C10‑0041/2025),
–võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli294 lõiget3,
–võttes arvesse Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee 26.märtsi 2025.aasta arvamust[1],
–võttes arvesse Regioonide Komitee … arvamust[2],
–võttes arvesse kodukorra artiklit60,
–võttes arvesse tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni raportit (A10-0079/2025),
1.võtab vastu allpool toodud esimese lugemise seisukoha;
2.palub komisjonil ettepaneku uuesti Euroopa Parlamendile saata, kui komisjon asendab selle uue ettepanekuga, muudab seda oluliselt või kavatseb seda oluliselt muuta;
3.teeb presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile ning liikmesriikide parlamentidele.
Muudatusettepanek1
EUROOPA PARLAMENDI MUUDATUSED[*]
komisjoni ettepanekule
---------------------------------------------------------
EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS,
millega muudetakse määrust (EL) 2017/1938 seoses gaasi hoiustamise rolliga gaasitarnete tagamisel enne talvehooaega
EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,
võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artikli194 lõiget2,
võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut,
olles edastanud seadusandliku akti eelnõu liikmesriikide parlamentidele,
toimides seadusandliku tavamenetluse kohaselt
ning arvestades järgmist:
(1)Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL)2022/1032[3] võeti vastu gaasitarnekriisi ja enneolematu hinnatõusu tõttu, mille tingis Venemaa algatatud käimasoleva põhjendamatu ja provotseerimata Ukraina-vastase agressioonisõja eskaleerumine ▌alates 2022.aasta veebruarist, mis ajendas liitu tegutsema koordineeritult ja terviklikult, et vältida edasistest gaasi tarnehäiretest tulenevaid võimalikke riske.
(2)Määrusega (EL) 2022/1032 muudeti määrust (EL) 2017/1938, kehtestades ajutise õigusraamistiku meetmete jaoks, mis käsitlevad maa-aluste hoidlate täituvuse sihttaset, et kindlustada liidus gaasivarustuskindlus, eelkõige gaasitarned kaitstud tarbijatele.
(3)Liidus toimub gaasi tarbimine talvekuudel 30% ulatuses gaasihoidlate arvelt, ning hästi täidetud maa-alused gaasihoidlad ja gaasinõudluse vähendamine aitavad gaasivarustuskindlusele oluliselt kaasa, pakkudes suure nõudluse või tarnehäirete korral täiendavalt gaasi.
(4)Kohustusliku eesmärgi kehtestamine selle tagamiseks, et gaasihoidlad oleksid 1. novembriks 90% ulatuses täidetud (täituvuse sihttase), koos mitme vahe-eesmärgi kehtestamisega igale liikmesriigile järgneva aasta veebruariks, maiks, juuliks ja septembriks (täitmistrajektoor) osutus väga oluliseks energiakriisi ajal, mille põhjustas Venemaa agressioonisõda Ukraina vastu ja Venemaa gaasitarnete relvana kasutamine ▌, olles vajalik nii: i) gaasitarnete nappusega toimetulekuks kui ka ii) turu ebakindluse ja hinnavolatiilsuse vähendamiseks.
(5)Hoolimata gaasiturul valitseva olukorra olulisest paranemisest võrreldes ajavahemikuga 2022–2023 on Euroopa gaasiturg endiselt pingeline ja geopoliitiline olukord endiselt ebaselge. Tugevam konkurents veeldatud maagaasi ülemaailmsete tarnete pärast võib suurendada hinnavolatiilsuse mõju liikmesriikidele. ▌Sellises olukorras on gaasihoidlate roll endiselt ülioluline. ▌
(6)Määruse (EL) 2017/1938 alusel liikmesriikidele seatud kohustus järgida iga-aastast täitmistrajektoori ja tagada, et täituvuse sihttase saavutatakse iga aasta 1. novembriks; lõpeb 31. detsembril 2025.
(6a)Liit on alates 2022.aastast teinud olulisi edusamme gaasivarustuskindluse parandamisel, suurendades veeldatud maagaasi importimist usaldusväärsetelt ülemaailmsetelt partneritelt, ning võtnud eesmärgiks täielikult kaotada liidu sõltuvus Venemaa fossiilkütustest, tuginedes REPowerEU raames tehtud edusammudele. Liit on välja arendanud uued taasgaasistamisrajatised ja sadamaterminalid, luues ka vedelgaasituru, mis tagab tugeva vastupanuvõime võimalike katkestuste suhtes järelejäänud Venemaa torujuhtmegaasi tarnetes.
(6b)Gaasitarnijate ja gaasi tarnivate riikide usaldusväärsusega seoses tuleb arvesse võtta muutunud globaalset poliitilist keskkonda.
(7)Arvestades, et Euroopa on gaasi impordi struktuuri riske edukalt vähendanud, peab üldine raamistik liidu maagaasinõudluse rahuldamiseks saavutama tasakaalu energiajulgeoleku ja turupõhiste põhimõtete juurde naasmise vahel. Seepärast peab see olema hoidlate täitmise perioodil piisavalt paindlik, et oleks võimalik kiiresti reageerida pidevalt muutuvatele turutingimustele ja eelkõige kasutada ära parimaid ostuvõimalusi, et Euroopas gaasi hinnad alla tuua. Seepärast tuleks täituvuse sihttaset alandada 83%-ni.
(8)Et suurendada turu stabiilsust ja vähendada hinna põhjendamatu volatiilsuse riski, mis täituvuse sihttaseme -ä쾱 tõttu võib tekkida, on asjakohane võimaldada hoidlate täitmisel suuremat paindlikkust. Seega peaksid liikmesriigid igal aastal esitama soovituslikud täitmiskavad, mis võiksid asjakohasel juhul sisaldada soovituslikku täitmistrajektoori ja võimaldama täita hoidlaid selliselt, et turuosalistele oleks kogu aasta jooksul tagatud piisav paindlikkus, võttes arvesse soovitust (2025)1481.
(8a)Liikmesriikidel peaks olema võimalus kalduda kuni nelja protsendipunkti võrra täituvuse sihttasemest kõrvale ebasoodsate turutingimuste korral, mis on muu hulgas seotud teguritega, nagu pakkumine ja nõudlus ja konkurents, või kulutõhusat hoidlate täitmist takistava kauplemistegevuse korral, mis oluliselt piiravad võimalust tagada gaasihoidlate täitmine vastavalt käesolevale määrusele.
(8b)Lisaks peaks komisjonil olema õigus võtta vastu delegeeritud õigusakte, et muuta üheks täitmishooajaks lubatud nelja protsendipunkti suurust kõrvalekallet, suurendades seda veel kuni nelja protsendipunkti võrra, kui turutingimused püsivad ebasoodsad.
(8c)Käesolevas määruses sätestatud paindlikkusmeetmete ja erandite kasutamise koosmõjul ei tohiks hoidlate täitmise kohustuslik tase langeda alla 75%.
(9)Komisjoni hinnang praegusele energiajulgeoleku raamistikule on kinnitanud hoidlate täitmise nõuete positiivset mõju gaasivarustuskindlusele ja see positiivne mõju tuleks säilitada ka pärast 2025.aastat. Nende meetmete pikendamine aitaks kaasa varustuskindluse jätkuvale tagamisele ja oleks ka üks peamine vahend liidu püüdlustes kaotada sõltuvus Venemaa Föderatsioonist pärit gaasi impordist.
(9a)Samal ajal peaks käesolev määrus vastama praegustele ja tulevastele muutustele maagaasiturgudel ning aitama saavutada strateegilist eesmärki langetada energiahindu ja võimaldada hoidlate taastäitmisel järkjärgulist naasmist turupõhiste mehhanismide juurde.
(9b)Varustuskindluse ja asjakohase täituvustaseme säilitamiseks peaks komisjon tegema pidevat turuseiret ning uurima võimalusi, mis võiksid aidata saavutada täituvuse sihttaset, näiteks võimalust kasutada nõudluse koondamise ja ühisostude mehhanismi.
(10)Seepärast on vaja pikendada kahe aasta võrra gaasihoidlate täitmist käsitlevaid sätteid, mis suurendavad gaasihoidlate kasutamise prognoositavust ja läbipaistvust kogu liidus, võimaldades samal ajal käesoleva määruse puhul mõningast paindlikkust.
(10a)Kooskõlas komisjoni parema reguleerimise ja lihtsustamise kohustusega ning kajastades liidu energiajulgeoleku raamistiku üldist täiustamist, tuleks rohkem usaldada liikmesriikide haldussuutlikkust jälgida käesoleva määruse täitmist. Vastavalt sellele tuleks vähendada komisjoni järelevalvekoormust ning liikuda leebemate aruandluskohustuste ja ühtlustatud menetluste suunas. See lähenemisviis tugevdab subsidiaarsuse põhimõtet, hoiab ära asjatu halduskeerukuse ja sobib kokku komisjoni lihtsustamispüüdlustega, mis on sätestatud tema 2025.aasta tööprogrammis.
(10b)Komisjon peaks määruse (EL)2017/1938 aegsasti ja enne 2027.aastat läbi vaatama, et seda kohandada vastavalt arenevale energiamaastikule ja et see kajastaks tulevasi gaasihoiustamisvajadusi. Muude küsimuste hulgas tuleks muudatusettepanekutes käsitleda mõiste „kaitstud tarbija“ praeguse määratluse piiranguid, gaasiturgudel spekuleerimise ja kunstlikult hindu tõstva spekulatiivse tegevuse ärahoidmist, selliste energiatõhususe parandamise meetmete rolli, mis toovad kaasa gaasinõudluse kontrollitava vähenemise, ning kuidas liikmesriigid saaksid seda kasutada suurema paindlikkuse võimaldamiseks, ning kaaluda raamistikku muutuva energiaallikate jaotuse alusel, mille puhul on suurem roll gaasi asendavatel alternatiivsetel allikatel, nagu taastuvad energiaallikad ja vesinik, võttes arvesse ka energiatõhususe rolli.
(11)ääܲ (EL) 2017/1938 tuleks seetõttu vastavalt muuta,
ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:
Artikkel1
Määruse (EL)2017/1938 muutmine
ääܲ (EL) 2017/1938 muudetakse järgmiselt:
1)Artikli2 punkt27 jäetakse välja;
2)Artiklit6a muudetakse järgmiselt:
a)pealkiri asendatakse järgmisega: „Täituvuse sihttase“;
b)lõike1 esimene lõik asendatakse järgmisega:
„1.Kui lõigetest2–5 ei tulene teisiti, peavad liikmesriigid tagama, et iga aasta mistahes ajahetkel 1.oktoobrist kuni 1.detsembrini on kõigi nende territooriumil asuvate ja otse nende turupiirkonnaga ühendatud maa-aluste gaasihoidlate ning Ib lisas loetletud hoidlate täituvus sihttasemel 83%, arvestades nende koguvõimsust.“;
c)lisatakse järgmised lõiked:
„5. Olenemata lõikest1 ja ilma et see piiraks teiste liikmesriikide kohustust täita asjaomased maa-alused gaasihoidlad, võivad liikmesriigid otsustada kalduda kuni nelja protsendipunkti võrra kõrvale lõikes1 iga liikmesriigi jaoks sätestatud täituvuse sihttasemest, kui turutingimused ei ole maa-aluste gaasihoidlate täitmiseks soodsad.
5b.Püsivate ebasoodsate turutingimustega seotud nõuetekohaselt põhjendatud juhtudel ning tingimusel, et liidu ja liikmesriikide varustuskindlust ei seata ohtu, on komisjonil õigus võtta kooskõlas artikliga19 vastu delegeeritud õigusakte, et muuta käesolevat määrust, suurendades liikmesriikidele lõike5a kohaselt lubatud kõrvalekallet veel kuni nelja protsendipunkti võrra.
Komisjon võtab oma hinnangus eelkõige arvesse liikmesriikide hoidlate täituvust, üleilmset gaasipakkumist, Euroopa maagaasi ülekandesüsteemi haldurite võrgustiku hooajalise pakkumise prognoosi ja märke turuga manipuleerimisest. Samuti võib ta võtta arvesse liikmesriikide meetmeid, näiteks selliste gaasinõudluse vähendamise meetmete kasutuselevõtmist, millega saavutatakse samaväärne gaasitarbimise vähenemine järgmisel väljastamishooajal.
5c.Lõikes2 osutatud liikmesriigid võivad lõikes5a sätestatud tingimustega samadel tingimustel otsustada kalduda lõikes2 sätestatud mahust kõrvale, vähendades seda kuni 1,55% võrra.
5d.Enne lõigetes5a ja 5c sätestatud kõrvalekaldumise võimaluse kasutamist konsulteerib iga liikmesriik komisjoniga ning esitab põhjendamatu viivituseta oma otsuse põhjenduse. Komisjon teavitab viivitamata gaasikoordineerimisrühma kõigi lõigete5a ja 5c kohaste kõrvalekallete koosmõjust ning kõigist otseselt mõjutatud liikmesriikidest.“;
d)lõiked 6ja 7 asendatakse järgmisega:
„6.Liikmesriigid võtavad täituvuse sihttaseme saavutamiseks kõik vajalikud meetmed ja püüavad järgida kirjeldatud täitmiskava kooskõlas lõikega7.
7.Liikmesriigid, kellel on maa-alused gaasihoidlad, esitavad komisjonile aegsasti kogu kalendriaastat käsitleva soovitusliku täitmiskava lõikes1 sätestatud aastapõhise gaasihoidlate täituvuse sihttaseme saavutamiseks. Kava sisaldab tehnilist teavet liikmesriigi territooriumil asuvate maa-aluste gaasihoidlate kohta ja see ühendatakse kokkuvõtlikul kujul otse tema turupiirkonnaga.“;
e)lõige8 jäetakse välja;
f)lõiked10ja11 asendatakse järgmisega:
„10.Iga liikmesriigi pädev asutus seirab pidevalt täitmiskava kohase täituvuse sihttaseme saavutamise kohustuse täitmist ning annab komisjonile ja gaasikoordineerimisrühmale korrapäraselt ja vähemalt kord kuus aru. Kui on näha, et kõnealust sihttaset ei suudeta saavutada, võtab pädev asutus viivitamata tõhusaid meetmeid selle taseme saavutamiseks. Liikmesriigid teatavad võetud meetmetest komisjonile ja gaasikoordineerimisrühmale.
11.Kui liikmesriik kaldub oluliselt ja püsivalt kõrvale täitmiskavast, seades sellega ohtu täituvuse sihttaseme saavutamise, või kui kaldutakse kõrvale täituvuse sihttasemest, esitab komisjon asjakohasel juhul pärast gaasikoordineerimisrühma ja asjaomaste liikmesriikidega konsulteerimist asjaomasele liikmesriigile või asjaomastele liikmesriikidele soovituse meetmete kohta, mis tuleb võtta viivitamatult, et kõrvalekaldumine lõpetada või minimeerida selle mõju varustuskindlusele, võttes muu hulgas arvesse võimalikke ebasoodsaid turutingimusi ja liikmesriikide eripära, näiteks maa-aluste gaasihoidlate omadusi ja suurust võrreldes riigisisese gaasitarbimisega, maa-aluste väikse kütteväärtusega gaasihoidlate tähtsuse vähenemist gaasivarustuskindluse tagamisel ning olemasolevate veeldatud maagaasi hoidlate hoiustamisvõimsust.
11a.Kui liikmesriigis ei saavuta lõikes1 osutatud täituvuse sihttaset ja liidu varustuskindlus on seetõttu ohus, võtab komisjon vastu rakendusakti, millega kehtestatakse asjaomase liikmesriigi täitmiskava järgmiseks aastaks, tuginedes iga liikmesriigi esitatud tehnilisele teabele ja võttes arvesse gaasikoordineerimisrühma hinnangut. Nimetatud rakendusakt võetakse vastu kooskõlas artikli18a lõikes2 osutatud kontrollimenetlusega. See põhineb hinnangul üldisele gaasivarustuskindluse olukorrale ning gaasi nõudluse ja pakkumise arengule liidus ja üksikutes liikmesriikides, et kaitsta gaasivarustuskindlust.“;
3)Artiklit6b muudetakse järgmiselt:
a)pealkiri asendatakse järgmisega: „Täituvuse sihttaseme saavutamine“;
b)lõike1 esimene lõik asendatakse järgmisega:
„1.Liikmesriigid rakendavad kõiki vajalikke meetmeid, et saavutada artiklis6a sätestatud täituvuse sihttase. Täituvuse sihttaseme saavutamise tagamisel seavad liikmesriigid võimaluse korral esikohale turupõhised meetmed.“;
c)lõige2 asendatakse järgmisega:
„2.Lõike1 kohaselt liikmesriikide vastu võetud meetmed piirduvad täituvuse sihttaseme saavutamiseks vajalikuga. Meetmed peavad olema selgelt määratletud, läbipaistvad, proportsionaalsed, mittediskrimineerivad ja kontrollitavad. Need ei tohi põhjendamatult moonutada konkurentsi ega gaasi siseturu nõuetekohast toimimist, põhjendamatult suurendada energiakulusid ega ohustada teiste liikmesriikide või liidu gaasivarustuskindlust. Liikmesriigid peavad teatama sellistest meetmetest komisjonile ja gaasikoordineerimisrühmale.“;
4)Artiklit6c muudetakse järgmiselt:
a)lõike1 esimene lõik asendatakse järgmisega:
„1.Liikmesriigid, kellel ei ole maa-aluseid gaasihoidlaid, tagavad, et turuosalised on nimetatud liikmesriigis sõlminud kokkulepped nende liikmesriikide maa-aluste hoidlate halduritega või muude turuosalistega, kellel on maa-alused gaasihoidlad. Sellised kokkulepped näevad ette, et liikmesriigid, kellel ei ole maa-aluseid gaasihoidlaid, kasutavad 1.detsembriks hoiustamisvõimsusi mahus, mis vastab vähemalt 15%-le nende viimase viie aasta aastasest keskmisest gaasitarbimisest. Kui piiriülene ülekandevõimsus või muud tehnilised piirangud ei võimalda liikmesriigil, kellel ei ole maa-aluseid gaasihoidlaid, täielikult kasutada 15% sellest hoiustamisvõimsuse mahust, hoiustab nimetatud liikmesriik siiski ainult tehniliselt võimalikku mahtu.“;
b)lõike2 teine lõik asendatakse järgmisega:
„Liikmesriigid, kellel ei ole maa-aluseid gaasihoidlaid, tõendavad, et nad järgivad lõiget1ja teavitavad sellest komisjoni.“;
c)lõike5 esimese lõigu punkta asendatakse järgmisega:
к)tagab, et1.detsembriks vastavad hoiustamismahud vähemalt viimase viie aasta keskmisele kindlaksmääratud hoiustamisvõimsuse kasutamisele, võttes muu hulgas arvesse väljastamishooajal hoidla asukohaks olevatest liikmesriikidest pärit vooge viimase viie aasta jooksul, või“;
d)lõige6 asendatakse järgmisega:
„6.Kui Ib lisas ei ole sätestatud teisiti, on ühes liikmesriigis asuvate maa-aluste gaasihoidlate puhul, mis ei ole hõlmatud lõikega5, kuid on otseselt ühendatud teise liikmesriigi turupiirkonnaga, tagab nimetatud teine liikmesriik, etajavahemikul 1. oktoobrist 1. detsembrini vastavad hoiustamismahud vähemalt asjaomases piiriüleses punktis viimase viie aasta jooksul reserveeritud keskmisele hoiustamismahule.“;
5)Artiklit6d muudetakse järgmiselt:
a)lõiked 1ja 2 asendatakse järgmisega:
„1.Hoidlate haldurid teatavad täituvuse iga asjaomase maa-aluse gaasihoidla asukohaliikmesriigi pädevale asutusele ja asjakohasel juhul oma asukohaliikmesriigi määratud üksusele (edaspidi „määratud üksus“) vastavalt artiklis6a sätestatule.
2.Pädev asutus ja asjakohasel juhul iga liikmesriigi määratud üksus, teostavad oma territooriumil asuvate maa-aluste gaasihoidlate täituvuse seiret iga kuu lõpus ja teatavad tulemused kord kuus viivituseta komisjonile. Samuti lisab pädev asutus teabe oma liikmesriigis hoiustatava Venemaa Föderatsioonist pärit gaasi osakaalu kohta, kui selline teave on kättesaadav.
Vajaduse korral võib komisjon paluda Euroopa Liidu Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostöö Ametilt (ACER) sellise seirega seotud abi.“;
b)lõiked4ja5 asendatakse järgmisega:
„4.Gaasikoordineerimisrühm abistab komisjoni täituvuse sihttaseme seirel ning koostab komisjonile suunised asjakohaste meetmete kohta, millega tagada parem kooskõla juhul, kui täituvus liikmesriikides seab täituvuse sihttaseme saavutamise ohtu, või et tagada täituvuse sihttaseme saavutamine.
4a.Asjakohasel juhul rakendab komisjon meetmeid, mis aitavad liikmesriikidel saavutada täituvuse sihttaset, sealhulgas meetmeid, millega julgustatakse osalema määruse (EL)2022/2576 alusel loodud nõudluse koondamise ja ühisostude mehhanismis (AggregateEU)* .
5.Liikmesriigid ja asjakohasel juhul komisjon võtavad vajalikud meetmed, et saavutada täituvuse sihttase ning nõuda turuosalistelt hoiustamiskohustuste täitmist. Need meetmed võivad hõlmata piisavalt hoiatavate karistuste ja trahvide kehtestamist, näiteks asjakohaseid rahalisi karistusi.
___________________
*Nõukogu 19.detsembri 2022. aasta määrus (EL) 2022/2576, millega suurendatakse solidaarsust gaasi ostmise parema koordineerimise, usaldusväärsete hinna võrdlusaluste ja piiriülese gaasikaubanduse abil (ELT L 335, 29.12.2022, lk 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2022/2576/oj).“;
6)Artikli17a lõikesse1 lisatakse järgmine punkt:
„d)ELi hoidlates hoiustatava Venemaa Föderatsioonist pärit gaasi osakaalu käsitlev teave, mille liikmesriigid esitavad vastavalt artikli6d lõikele2.“;
7)Artikli 22 neljas lõik asendatakse järgmisega:
„Artikli2 punkte27–31, artikleid 6a–6d, artikli16 lõiget3, artikleid17a ja18a, artikli20 lõiget4 ning Iblisa kohaldatakse kuni 31.detsembrini 2027.“;
8)Ialisa jäetakse välja.
Artikkel2
õܲٳܳԱ
Käesolev määrus jõustub ja selle kohaldamine algab järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.
Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.
ü,
Euroopa Parlamendi nimel
president
Nõukogu nimel
eesistuja
LISA: ÜKSUSED VÕI ISIKUD,KELLELT RAPORTÖÖR SAI SISENDMATERJALI
Vastavalt kodukorra Ilisa artiklile8 kinnitab raportöör, et ta sai raporti koostamisel enne selle komisjonis vastuvõtmist sisendmaterjali järgmistelt üksustelt või isikutelt:
Üksus ja/või isik |
Eurogas |
Energy Traders Europe |
Eespool esitatud loetelu koostamise eest vastutab ainuisikuliselt raportöör.
Kui loetelus on märgitud füüsiliste isikute nimi või ametikoht või mõlemad, kinnitab raportöör, et ta on esitanud asjaomastele füüsilistele isikutele Euroopa Parlamendi andmekaitseteate nr484 (/data-protect/index.do), milles on kindlaks määratud nende isikuandmete töötlemise suhtes kohaldatavad tingimused ja sellise töötlemisega seotud õigused.
VASTUTAVA KOMISJONI MENETLUS
Pealkiri |
Määruse (EL) 2017/1938 muutmine seoses gaasi hoiustamise rolliga gaasitarnete tagamisel enne talvehooaega |
|||
Viited |
– C10-0041/2025 – |
|||
EP-le esitamise kuupäev |
5.3.2025 |
|
|
|
Vastutav komisjon |
ITRE |
|
|
|
鲹ǰöö nimetamise kuupäev |
Borys Budka 29.1.2025 |
|
|
|
Läbivaatamine parlamendikomisjonis |
9.4.2025 |
|
|
|
Vastuvõtmise kuupäev |
24.4.2025 |
|
|
|
Lõpphääletuse tulemus |
+: –: 0: |
64 10 12 |
||
Lõpphääletuse ajal kohal olnud liikmed |
Wouter Beke, Tom Berendsen, Michael Bloss, Barbara Bonte, Paolo Borchia, Markus Buchheit, Borys Budka, João Cotrim De Figueiredo, Raúl de la Hoz Quintano, Elena Donazzan, Matthias Ecke, Sofie Eriksson, Jan Farský, Niels Fuglsang, Bruno Gonçalves, Nicolás González Casares, Giorgio Gori, Niels Flemming Hansen, Eero Heinäluoma, Ivars Ijabs, Fernand Kartheiser, Seán Kelly, Rudi Kennes, Ondřej Krutílek, Eszter Lakos, Isabella Lövin, Yannis Maniatis, Sara Matthieu, Marina Mesure, Angelika Niebler, Ville Niinistö, Thomas Pellerin-Carlin, Tsvetelina Penkova, Pascale Piera, Jüri Ratas, Aura Salla, Elena Sancho Murillo, Jussi Saramo, Paulius Saudargas, Diego Solier, Marcin Sypniewski, Beata Szydło, Dario Tamburrano, Bruno Tobback, Matej Tonin, Yvan Verougstraete, Mariateresa Vivaldini, Andrea Wechsler, Elena Yoncheva, Auke Zijlstra, Nicola Zingaretti |
|||
Lõpphääletuse ajal kohal olnud asendusliikmed |
Christophe Bay, Adam Bielan, Marc Botenga, Andi Cristea, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Chiara Gemma, Andreas Glück, Michalis Hadjipantela, Martin Hojsík, Radan Kanev, Katri Kulmuni, Sergey Lagodinsky, András László, Marion Maréchal, Virginijus Sinkevičius, Marie-Agnes Strack-Zimmermann, Pierre-Romain Thionnet, Francesco Torselli, Marie Toussaint |
|||
Lõpphääletuse ajal kohal olnud parlamendiliikmed kodukorra art 216 lg 7 alusel |
Magdalena Adamowicz, Marie-Luce Brasier-Clain, Krzysztof Brejza, Jaroslav Bžoch, José Cepeda, Vivien Costanzo, Ton Diepeveen, Siegbert Frank Droese, Anne-Sophie Frigout, Kinga Gál, Svenja Hahn, Andrzej Halicki, Ilia Lazarov, Jan-Christoph Oetjen, Vlad Vasile-Voiculescu, Axel Voss |
|||
Esitamise kuupäev |
25.4.2025 |
NIMELINE LÕPPHÄÄLETUS VASTUTAVAS KOMISJONIS
64 |
+ |
ECR |
Adam Bielan, Elena Donazzan, Chiara Gemma, Ondřej Krutílek, Marion Maréchal, Diego Solier, Beata Szydło, Francesco Torselli, Mariateresa Vivaldini |
NI |
Elena Yoncheva |
PPE |
Magdalena Adamowicz, Wouter Beke, Tom Berendsen, Krzysztof Brejza, Borys Budka, Raúl de la Hoz Quintano, Jan Farský, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Michalis Hadjipantela, Andrzej Halicki, Niels Flemming Hansen, Radan Kanev, Seán Kelly, Eszter Lakos, Angelika Niebler, Jüri Ratas, Aura Salla, Paulius Saudargas, Matej Tonin, Axel Voss, Andrea Wechsler |
Renew |
João Cotrim De Figueiredo, Andreas Glück, Svenja Hahn, Martin Hojsík, Ivars Ijabs, Katri Kulmuni, Jan-Christoph Oetjen, Marie-Agnes Strack-Zimmermann, Vlad Vasile-Voiculescu, Yvan Verougstraete |
S&D |
José Cepeda, Vivien Costanzo, Andi Cristea, Matthias Ecke, Sofie Eriksson, Niels Fuglsang, Bruno Gonçalves, Nicolás González Casares, Giorgio Gori, Eero Heinäluoma, Yannis Maniatis, Thomas Pellerin-Carlin, Tsvetelina Penkova, Elena Sancho Murillo, Bruno Tobback, Nicola Zingaretti |
Verts/ALE |
Michael Bloss, Sergey Lagodinsky, Isabella Lövin, Sara Matthieu, Ville Niinistö, Virginijus Sinkevičius, Marie Toussaint |
10 |
- |
PPE |
Ilia Lazarov |
PfE |
Christophe Bay, Marie-Luce Brasier-Clain, Anne-Sophie Frigout, Pascale Piera, Pierre-Romain Thionnet |
The Left |
Marc Botenga, Rudi Kennes, Jussi Saramo, Dario Tamburrano |
12 |
0 |
ECR |
Fernand Kartheiser |
ESN |
Markus Buchheit, Siegbert Frank Droese, Marcin Sypniewski |
PfE |
Barbara Bonte, Paolo Borchia, Jaroslav Bžoch, Ton Diepeveen, Kinga Gál, András László, Auke Zijlstra |
The Left |
Marina Mesure |
Kasutatud tähised:
+:poolt
-:vastu
0:erapooletu
- [1] Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata.
- [2] Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata.
- [*] Muudatused: uus või muudetud tekst on märgistatud paksus kaldkirjas, väljajäetud tekst on tähistatud sümboliga ▌.
- [3] Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29.juuni 2022.aasta määrus (EL)2022/1032, millega muudetakse määruseid (EL)2017/1938ja (EÜ) nr715/2009 seoses gaasi hoiustamisega (ELTL173, 30.6.2022, lk17, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2022/1032/oj).