Ϸվ

Raport - A9-0001/2020Raport
A9-0001/2020

SOOVITUSettepaneku kohta võtta vastu nõukogu otsuse eelnõu, milles käsitletakse São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli sõlmimist

23.1.2020-(12199/2019 – C9‑0001/2020 – )-***

Kalanduskomisjon
Raportöör: Nuno Melo

ѱԱٱܲ:
Menetluse etapid istungitel
Dokumendi valik:
A9-0001/2020
Esitatud tekstid :
A9-0001/2020
Arutelud :
Hääletused :
Vastuvõetud tekstid :

EUROOPA PARLAMENDI SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu otsuse eelnõu, milles käsitletakse São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli sõlmimist

(12199/2019 – C9‑0001/2020 – )

(õܲDZ)

Euroopa Parlament,

võttes arvesse nõukogu otsuse eelnõu (12199/2019),

võttes arvesse São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli (12202/2019),

võttes arvesse nõusoleku taotlust, mille nõukogu esitas vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklile 43, artikli218 lõike6 teise lõigu punktia alapunktile v ning artikli 218 lõikele 7 (C9-0001/2020),

võttes arvesse kodukorra artikli 105 lõikeid 1 ja 4 ning artikli 114 lõiget 7,

võttes arvesse arengukomisjoni ja eelarvekomisjoni arvamust,

võttes arvesse kalanduskomisjoni soovitust (A9‑0001/2020),

1.annab nõusoleku protokolli sõlmimiseks;

2.teeb presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide valitsustele ja parlamentidele ning Sao Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi valitsusele ja parlamendile.


SELETUSKIRI

Sissejuhatus

Euroopa Liit (EL) on sõlminud ELi mittekuuluvate riikidega mitmeid kalandusalaseid partnerluslepinguid ja protokolle. Kalandusalaste partnerluslepingute kaudu annab EL rahalist ja tehnilist abi vastutasuks kalapüügiõiguste eest, mis antakse üleliigsete kalavarude püügiks riigi majandusvööndis õiguslikult reguleeritud keskkonnas. Nendes lepingutes keskendutakse ka kalavarude kaitsele ja keskkonnasäästlikkusele, tagades, et kõigi ELi laevade suhtes kohaldatakse samu kontrolli- ja läbipaistvuseeskirju, ning toetades partnerriigi enda jätkusuutlikku kalanduspoliitikat. Samal ajal on kõikidesse kalanduslepingute protokollidesse lisatud klausel inimõiguste austamise kohta.

São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vaheline kalandusalane partnerlusleping jõustus 29.augustil 2011 ja seda on hiljem automaatselt pikendatud. Poolte vahel sõlmitud kalandusalase partnerluslepingu viimane protokoll, mis jõustus 23.mail 2014, kaotas kehtivuse 22.mail 2018.

Komisjon pidas läbirääkimisi São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi (edaspidi „São Tomé ja Príncipe“) valitsusega, et sõlmida lepingu uus protokoll. Nende läbirääkimiste tulemusena parafeeriti 17.aprillil 2019 uus protokoll, mis hõlmab viieaastast ajavahemikku alates protokolli ajutise kohaldamise kuupäevast, milleks on protokolli allakirjutamise kuupäev.

Protokolli sisu

Kooskõlas kalanduspoliitika reformi prioriteetidega tagatakse uue protokolliga liidu laevade kalapüügivõimalused São Tomé ja Príncipe vetes, lähtudes parimatest kättesaadavatest teaduslikest nõuannetest ja järgides Rahvusvahelise Atlandi Tuunikala Kaitse Komisjoni (ICCAT) soovitusi. Uue protokolli puhul on arvesse võetud eelmise protokolli (2014–2018) hindamise tulemusi ja ettevaatavat hinnangut selle kohta, kas uus protokoll tuleks sõlmida[1]. Samuti võimaldab protokoll teha Euroopa Liidul ning São Tomél ja Príncipel tihedamat koostööd, et edendada kalavarude vastutustundlikku kasutamist São Tomé ja Príncipe vetes ning toetada São Tomé ja Príncipe kalandussektori arengut mõlema poole huvides.

üüõܲ

Protokolliga on ette nähtud kalapüügivõimalused järgmistele laevakategooriatele: 28 tuunikülmutusseinerit (16 Hispaania ja 12 Prantsusmaa jaoks) ja 6 triivõngelaeva (5 Hispaania jaoks ja üks luba Portugali jaoks).

Rahaline toetus

ELi iga-aastane rahaline toetus on 840 000 eurot, mis põhineb järgmisel:

– 8000-tonnise aastase võrdlustonnaaži korral 400 000 eurot aastas varudele juurdepääsu eest protokolli kehtivusaja jooksul ning

– 440000 eurot aastas protokolli kehtivusaja jooksul São Tomé ja Príncipe kalandusvaldkonna arendamiseks.

São Tomé ja Príncipe kalandus

Kalandussektor on üks São Tomé ja Príncipe majanduse kasvumootoreid. São Tomé ja Príncipe kalandussektor põhineb eranditult väikesemahulistel laevadel ning kasutab ranniku- ja siirdekalade varusid. Hiljutiste hinnangute kohaselt ületab kodumaine püük 12 000 tonni, sealhulgas 3300 tonni tuunikala. Ekspordi puudumisel turustatakse kogu saak siseturul. Väikesemahulised laevad on viimastel aastatel arenenud: lossimiste arv on suurenenud ja elatise teenimiselt on üle mindud kaubanduslikumale lähenemisviisile.

São Tomé ja Príncipe annab lisaks ELi laevadele juurdepääsu ka kolmandate riikide tuunipüügilaevadele. Paari viimase aasta jooksul on São Tomé ja Príncipe ametiasutused sõlminud protokolle tuunipüügiseinerid esindavate üksustega ligikaudu 15 laeva jaoks. Need protokollid, mida ametiasutused jagasid hindajatega, sisaldavad maksetingimusi, mis erinevad ELi laevade maksetingimustest, järelevalvekorda, mis on kooskõlas ELi laevade suhtes kohaldatava korraga, ning klausleid, mis toetavad São Tomé ja Príncipe kodanike töölevõtmist laevade pardal.

São Tomé ja Príncipe kalanduse eest vastutavate ametiasutuste käsutuses on ainult riiklikud rahalised vahendid ja nad sõltuvad suurel määral välisabist, et arendada kalanduse juhtimist ja järgida rahvusvahelisi standardeid. Partnerlus ELiga on riigi jaoks oluline, et parandada oma kalavarude majandamist ning võitlust ebaseadusliku, teatamata ja reguleerimata kalapüügiga.

Järeldused ja soovitused

Komisjon viis läbi 2017.aastal São Tomé ja Príncipega sõlmitud kalandussektori partnerluslepingu protokolli järelhindamise ja protokolli võimaliku uuendamise eelhindamise[2].

Hindamise käigus jõuti järeldusele, et liidu tuunipüügisektor on väga huvitatud püügitegevusest São Tomés ja Príncipes ning et protokolli uuendamine aitaks tugevdada kalapüügi seiret, kontrolli ja järelevalvet ning tõhustaks selle piirkonna kalavarude majandamist. Guinea lahes asuva majandusvööndi tähtsus muudab uue kavandatud protokolli nii liidu tuunipüügisektori kui ka partnerriigi jaoks oluliseks.

See on oluline leping, mis annab ELile võimaluse tõhustada ookeanide majandamist selles piirkonnas, täiendades ICCATi raames võetavaid meetmeid, sest ühtegi kalandussektori partnerluslepingut pole sõlmitud Guinea lahest lõuna pool, mis on väga oluline püügipiirkond (Ekvatoriaal-Guinea, Gabon ja Angola).

Võitlus ebaseadusliku, teatamata ja reguleerimata kalapüügiga on ELi jaoks prioriteet (vt määrust (EÜ) nr 1005/2008[3]). Sellega seoses peaks liit oluliselt tõhustama ebaseadusliku, teatamata ja reguleerimata kalapüügi vastast tegevust ning parandama ühise kalanduspoliitika eeskirjade järgimist, tagades São Tomé ja Príncipe vetes tegutsevate ELi laevade ja muude laevastike püügitegevuse nõuetekohase kontrolli. Sellega seoses võiks tugevdada São Tomé ja Príncipe ametiasutuste vaatlejate kohalolekut laevadel (panus majanduslikku ja sotsiaalsesse arengusse).

São Tomé ja Príncipe ametiasutused peaksid edendama selliste ELi eeskirjade rakendamist, mis käsitlevad uimepüüki välisriikide laevastike poolt[4].

On vaja luua stabiilne raamistik ELi laevade juurdepääsuks piirkonna kalavarudele, et investeerida pikas perspektiivis piirkondlikesse kalandusstrateegiatesse. Lisaks vajavad ELi laevad juurdepääsuõigusi koos tugeva õigusaktiga, milles tagatakse õiguslik selgus asjaomaste osapoolte (laevad ja rannikuriigid) õiguste ja kohustuste osas.

Tulenevalt kontrollikoja analüüsist kalandusalaste partnerluslepingute kohta[5] soovib raportöör rõhutada kontrollikoja tähelepanekuid ja seda, kui oluline on usaldusväärne teave kalavarude ja püügiandmete kohta, et järgida ühise kalanduspoliitika ja kalandusalaste partnerluslepingute põhimõtteid ja eesmärke ning teha kalandusalaste partnerluslepingute hindamise kohta kindlaid järeldusi.

Lõpetuseks rõhutab raportöör, et Euroopa Parlamenti tuleb igas etapis täielikult ja viivitamata teavitada protokolliga seotud menetlustest. Igal aastal tuleks Euroopa Parlamendile ja nõukogule esitada aruanne protokolli artiklis 4 nimetatud mitmeaastase valdkondliku programmi tulemuste ja püügiga seotud aruandluskohustuste täitmise kohta.


ARENGUKOMISJONI ARVAMUS(20.12.2019)

kalanduskomisjonile

ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu otsus, milles käsitletakse São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli liidu nimel sõlmimist

( – C9-0000/2019 – )

Arvamuse koostaja: Bernhard Zimniok

Üұձ

Euroopa Liit (EL) on sõlminud ELi mittekuuluvate riikidega mitmeid kalandusalaseid partnerluslepinguid ja protokolle. Kalandusalaste partnerluslepingute kaudu annab EL õiguslikult reguleeritud keskkonnas rahalist ja tehnilist abi vastutasuks kalapüügiõiguste eest, mis antakse kasutamata kalavarude püügiks riigi majandusvööndis. Nendes lepingutes keskendutakse ka kalavarude kaitsele ja keskkonnasäästlikkusele, tagades, et kõigi ELi laevade suhtes kohaldatakse samu kontrolli- ja läbipaistvuseeskirju, ning toetatakse partnerriigi enda jätkusuutlikku kalanduspoliitikat. Samuti on kõikidesse kalanduslepingute protokollidesse lisatud klausel inimõiguste austamise kohta.

São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi (edaspidi „São Tomé ja Príncipe“) ning Euroopa Ühenduse vaheline kalandusalane partnerlusleping jõustus 29.augustil 2011[6] ja seda on hiljem automaatselt pikendatud. Poolte vahel sõlmitud kalandusalase partnerluslepingu viimane protokoll, mis jõustus 23.mail 2014, kaotas kehtivuse 22.mail 2018.

Euroopa Komisjon pidas São Tomé ja Príncipe valitsusega läbirääkimisi, et sõlmida kehtiva kalandusalase partnerluslepingu uus protokoll. Nende läbirääkimiste tulemusena parafeeriti 17.aprillil 2019 uus protokoll. See hõlmab viieaastast ajavahemikku alates protokolli ajutise kohaldamise kuupäevast, milleks on selle allakirjutamise kuupäev.

üüõܲ

Protokolliga on ette nähtud kalapüügivõimalused järgmistele laevakategooriatele: 28 tuunikülmutusseinerit (16 Hispaania ja 12 Prantsusmaa jaoks) ja 6 triivõngelaeva (5 Hispaania jaoks ja üks luba Portugali jaoks).

Rahaline toetus

ELi iga-aastane rahaline toetus on 840 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt:

– 8000-tonnise aastase võrdlustonnaaži eest 400 000 eurot aastas varudele juurdepääsuks protokolli kehtivusaja jooksul ning

– 440000 eurot aastas protokolli kehtivusaja jooksul São Tomé ja Príncipe kalandusvaldkonna arendamiseks.

São Tomé ja Príncipe kalandus

Kalandussektor on üks São Tomé ja Príncipe majanduse kasvumootoreid. São Tomé ja Príncipe kalandussektor põhineb eranditult väikesemahulisel kalapüügil ning kasutatakse ranniku- ja siirdekalade varusid. Kõige uuemate hinnangute kohaselt ületab kodumaine püük 12 000 tonni ja hõlmab 3300 tonni tuunikala. Ekspordi puudumisel turustatakse kogu saak siseturul. Väikesemahuliste laevade tegevus on viimastel aastatel arenenud: lossimiste arv on suurenenud ja isiklikuks tarbeks püüdmiselt on üle mindud kaubanduslikumale lähenemisviisile.

São Tomé ja Príncipe pakub lisaks ELi laevadele kalapüügivõimalusi ka kolmandate riikide tuunipüügilaevadele. Paari viimase aasta jooksul on São Tomé ja Príncipe ametiasutused sõlminud tuunipüügiseinereid esindavate üksustega protokolle ligikaudu 15 laeva jaoks. Need protokollid, mida ametiasutused hindajatega jagasid, sisaldavad maksetingimusi, mis erinevad ELi laevade maksetingimustest, järelevalvekorda, mis on kooskõlas ELi laevade suhtes kohaldatava korraga, ning klausleid, mis toetavad São Tomé ja Príncipe kodanike töölevõtmist laevade pardal.

Pidades silmas São Tomé ja Príncipe suuri majanduslikke, sotsiaalseid ja keskkonnaprobleeme, peaks kõnealune protokoll ja kogu ELi antav rahaline toetus toetama arvamuse koostaja hinnangul alljärgnevaid prioriteete:

– edendada tuleks kestlikku majandust, pöörates erilist tähelepanu väikesemahulisele kohalikule kalandusele, sadamataristu moderniseerimist, eelkõige seoses väga saastavate ainete (näiteks, kuid mitte ainult mootoriõli) töötlemise ja ohutu kõrvaldamisega, ning kõigi kalandusahelas töötavate inimeste võrdset kohtlemist, pöörates erilist tähelepanu haavatavatele rühmadele;

– parandada tuleks kõnealuse ookeanipiirkonna tundmist ja teaduskoostööd, võimaldades kohalikel ja ELi teadlastel selles piirkonnas tegutsevatel laevadel töötada; see annaks ühtlasi selgust, milline on kõikide São Tomé ja Príncipe poolt kolmandate riikidega sõlmitud kalanduslepingute kumulatiivne mõju piirkonna kalavarudele, et tagada kalatööstuse edasine jätkusuutlik areng ning üleekspluateerimise vältimine, mis võiks mereelu kahjustada;

– tõhustada tuleks ebaseadusliku, teatamata ja reguleerimata kalapüügi likvideerimiseks kohaldatavate seaduste järelevalvet, kontrolli ja jõustamist; sellega seoses tuleks hõlbustada tihedat kooskõlastamist kõigi teiste asjaomase valdkonna toetusprogrammidega;

– ELi rahalise toetuse kasutamisel tuleks saavutada läbipaistvus ning seda tuleks teha kõigi kohaldatavate ELi eeskirjade ja Rahvusvahelise Valuutafondi maksualase läbipaistvuse koodeksi (FTC) rakendamise abil, et tagada maksimaalne kasu nii São Tomé ja Príncipe elanikkonnale kui ka piirkonna ökosüsteemile ja mereelule.

Arvamuse koostaja loodab, et uus protokoll soodustab kalavarude vastutustundlikku, jätkusuutlikku ja seaduslikku kasutamist, pakub maksimaalset kasu ja tagab ELi rahaliste vahendite kasutamisel maksualase läbipaistvuse.

*

Arengukomisjon palub vastutaval kalanduskomisjonil anda soovituse kiita heaks ettepanek võtta vastu nõukogu otsus, milles käsitletakse São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli liidu nimel sõlmimist.


NÕUANDVA KOMISJONI MENETLUS

Pealkiri

São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli liidu nimel sõlmimine

Viited

Vastutav komisjon

PECH

Arvamuse koostaja

nimetamise kuupäev

Bernhard Zimniok

14.11.2019

Läbivaatamine parlamendikomisjonis

2.12.2019

Vastuvõtmise kuupäev

3.12.2019

Lõpphääletuse tulemus

+:

–:

0:

22

1

2

Lõpphääletuse ajal kohal olnud liikmed

Hildegard Bentele, Dominique Bilde, Charles Goerens, Pierrette Herzberger-Fofana, György Hölvényi, Martin Horwood, Rasa Juknevičienė, Beata Kempa, Pierfrancesco Majorino, Lukas Mandl, Norbert Neuser, Michèle Rivasi, Louis Stedman-Bryce, Marc Tarabella, Tomas Tobé, Miguel Urbán Crespo, Chrysoula Zacharopoulou, Bernhard Zimniok

Lõpphääletuse ajal kohal olnud asendusliikmed

Alessandra Basso, Stéphane Bijoux, Marlene Mortler, Rory Palmer, Caroline Roose, Patrizia Toia, Carlos Zorrinho


NIMELINE LÕPPHÄÄLETUS
NÕUANDVAS KOMISJONIS

22

+

PPE

Hildegard Bentele, György Hölvényi, Rasa Juknevičienė, Lukas Mandl, Marlene Mortler, Tomas Tobé

S&D

Pierfrancesco Majorino, Norbert Neuser, Rory Palmer, Marc Tarabella, Carlos Zorrinho

Renew

BStéphane Bijoux, Charles Goerens, Martin Horwood, Chrysoula Zacharopoulou

Verts/ALE

Pierrette Herzberger-Fofana, Michèle Rivasi, Caroline Roose

ID

Alessandra Basso, Bernhard Zimniok, Dominique Bilde

ECR

Beata Kempa

NI

1

NI

Louis Stedman-Bryce

2

0

S&D

Patrizia Toia

GUE/NGL

Miguel Urbán Crespo

Kasutatud tähised:

+:poolt

:vastu

0:erapooletu


EELARVEKOMISJONI ARVAMUS(26.11.2019)

kalanduskomisjonile

ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu otsus, milles käsitletakse São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli liidu nimel sõlmimist

( – C9-0000/2019 – )

Arvamuse koostaja: José Manuel Fernandes

Üұձ

São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vaheline kalandusalane partnerlusleping[7] jõustus 29.augustil 2011[8] ja seda on hiljem automaatselt pikendatud. Lepingu eelmine protokoll, mis jõustus 23.mail 2014, kaotas kehtivuse 22.mail 2018.

Komisjon on pidanud kindlaksmääratud läbirääkimisjuhiste alusel São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi valitsusega läbirääkimisi, et sõlmida lepingu uus protokoll. Nende läbirääkimiste tulemusena parafeeriti 17.aprillil 2019 uus protokoll. Protokoll kehtib viis aastat. See pakub liidu laevadele kalapüügivõimalusi São Tomé ja Príncipe vetes, lähtudes parimatest kättesaadavatest teaduslikest nõuannetest ja järgides Rahvusvahelise Atlandi Tuunikala Kaitse Komisjoni (ICCAT) soovitusi. Uue protokolli puhul on arvesse võetud eelmise protokolli (2014–2018) hindamise tulemusi ja ettevaatavat hinnangut selle kohta, kas uus protokoll tuleks sõlmida. Mõlema hinnangu koostasid väliseksperdid. Protokoll võimaldab Euroopa Liidul ning São Tomél ja Príncipel teha tihedamat koostööd, et edendada mõlema poole huvides kalavarude vastutustundlikku kasutamist São Tomé ja Príncipe vetes ning toetada São Tomé ja Príncipe kalandussektori arengut.

Protokolliga on ette nähtud kalapüügivõimalused järgmistele laevakategooriatele:

– 28 tuunikülmutusseinerit,

– 6 triivõngelaeva.

Läbirääkimised kalandusalase partnerluslepingu uue protokolli sõlmimiseks São Tomé ja Príncipega on osa liidu Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani piirkonna (AKV) riikidega seotud välistegevusest ning nendes võetakse eelkõige arvesse liidu eesmärke austada demokraatlikke põhimõtteid ja inimõigusi.

Euroopa Liidu makstav aastane rahaline toetus on 840000 eurot, mis jaguneb järgmiselt:

a) 8000-tonnise aastase võrdlustonnaaži korral 400 000 euro suurune aastane rahaline toetus varudele juurdepääsu eest kogu protokolli kehtivusaja jooksul;

b) 440000 euro suurune aastane toetus kogu protokolli kehtivusaja jooksul São Tomé ja Príncipe kalandusvaldkonna arendamiseks. Toetus vastab São Tomé ja Príncipe riikliku poliitika eesmärkidele edendada riigi sisevete ja merekalavarude säästvat majandamist kogu protokolli kehtivusaja jooksul.

Kulukohustuste ja maksete assigneeringute iga-aastane summa määratakse kindlaks iga-aastase eelarvemenetluse käigus, sealhulgas reservi eelarverida protokollide jaoks, mis aasta alguseks ei ole veel jõustunud[9].

Komisjonile antakse õigus kiita liidu nimel heaks muudatused, mille partnerluslepingu alusel moodustatud ühiskomitee protokolli kohta vastu võtab.

*

Eelarvekomisjon palub vastutaval kalanduskomisjonil soovitada, et Euroopa Parlament annaks oma nõusoleku nõukogu otsuse eelnõule, milles käsitletakse São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli sõlmimist.


NÕUANDVA KOMISJONI MENETLUS

Pealkiri

São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli liidu nimel sõlmimine

Viited

Vastutav komisjon

PECH

Arvamuse koostaja

nimetamise kuupäev

José Manuel Fernandes

30.9.2019

Läbivaatamine parlamendikomisjonis

6.11.2019

Vastuvõtmise kuupäev

25.11.2019

Lõpphääletuse tulemus

+:

–:

0:

28

1

3

Lõpphääletuse ajal kohal olnud liikmed

Rasmus Andresen, Clotilde Armand, Robert Biedroń, Olivier Chastel, Lefteris Christoforou, David Cormand, Paolo De Castro, José Manuel Fernandes, Eider Gardiazabal Rubial, Valentino Grant, Francisco Guerreiro, Valerie Hayer, Niclas Herbst, John Howarth, Mislav Kolakušić, Moritz Körner, Zbigniew Kuźmiuk, Hélène Laporte, Pierre Larrouturou, Janusz Lewandowski, Margarida Marques, Siegfried Mureşan, Jan Olbrycht, Karlo Ressler, Nicolae Ştefănuță, Nils Ušakovs, Angelika Winzig

Lõpphääletuse ajal kohal olnud asendusliikmed

Matteo Adinolfi, Derk Jan Eppink, Henrike Hahn, Eero Heinäluoma, Younous Omarjee


NIMELINE LÕPPHÄÄLETUS NÕUANDVAS KOMISJONIS

28

+

ECR

Derk Jan Eppink, Zbigniew Kuźmiuk

NI

Mislav Kolakušić

PPE

Lefteris Christoforou, José Manuel Fernandes, Niclas Herbst, Janusz Lewandowski, Siegfried Mureşan, Jan Olbrycht, Karlo Ressler, Angelika Winzig

RENEW

Clotilde Armand, Olivier Chastel, Valerie Hayer, Moritz Körner, Nicolae Ştefănuță

S&D

Robert Biedroń, Paolo DeCastro, Eider Gardiazabal Rubial, Eero Heinäluoma, John Howarth, Pierre Larrouturou, Margarida Marques, Nils Ušakovs

VERTS/ALE

Rasmus Andresen, David Cormand, Francisco Guerreiro, Henrike Hahn

1

GUE/NGL

Younous Omarjee

3

0

ID

Matteo Adinolfi, Valentino Grant, Hélène Laporte

Kasutatud tähised:

+:poolt

:vastu

0:erapooletu


VASTUTAVA KOMISJONI MENETLUS

Pealkiri

São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ning Euroopa Ühenduse vahelise kalandusalase partnerluslepingu rakendamise protokolli liidu nimel sõlmimine

Viited

12199/2019 – C9-0001/2020 –

Konsulteerimise/nõusolekutaotluse kuupäev

20.12.2019

Vastutav komisjon

istungil teada andmise kuupäev

PECH

13.1.2020

Nõuandvad komisjonid

istungil teada andmise kuupäev

DEVE

13.1.2020

BUDG

13.1.2020

鲹ǰöö

nimetamise kuupäev

Nuno Melo

22.10.2019

Läbivaatamine parlamendikomisjonis

24.9.2019

2.12.2019

Vastuvõtmise kuupäev

21.1.2020

Lõpphääletuse tulemus

+:

–:

0:

22

2

2

Lõpphääletuse ajal kohal olnud liikmed

Clara Aguilera, Christian Allard, Pietro Bartolo, Izaskun Bilbao Barandica, Rosanna Conte, Richard Corbett, Chris Davies, Filip De Man, Diane Dodds, Giuseppe Ferrandino, João Ferreira, Søren Gade, Francisco Guerreiro, Niclas Herbst, France Jamet, Pierre Karleskind, Nosheena Mobarik, Cláudia Monteiro de Aguiar, Manuel Pizarro, Ruža Tomašić, Peter van Dalen

Lõpphääletuse ajal kohal olnud asendusliikmed

Nicolás González Casares, Nuno Melo, Caroline Roose, Maria Walsh

Lõpphääletuse ajal kohal olnud asendusliikmed (art 209 lg 7)

Jeroen Lenaers, Antonio López-Istúriz White

Esitamise kuupäev

23.1.2020


NIMELINE LÕPPHÄÄLETUS VASTUTAVAS KOMISJONIS

22

+

ECR

Nosheena Mobarik, Ruža Tomašić

GUE/NGL

João Ferreira

PPE

Peter van Dalen, Niclas Herbst, Jeroen Lenaers, Antonio López-Istúriz White, Nuno Melo, Cláudia Monteiro de Aguiar, Maria Walsh

RENEW

Izaskun Bilbao Barandica, Chris Davies, Søren Gade, Pierre Karleskind

S&D

Clara Aguilera, Pietro Bartolo, Richard Corbett, Giuseppe Ferrandino, Nicolás González Casares, Manuel Pizarro

VERTS/ALE

Christian Allard, Francisco Guerreiro

2

ID

Filip De Man, France Jamet

2

0

ID

Rosanna Conte

NI

Diane Dodds

Kasutatud tähised:

+:poolt

:vastu

0:erapooletu

Viimane päevakajastamine: 24. veebruar 2020
Õܲٱ𲹱-Privaatsuspoliitika